INFORMACJA

W związku z otrzymanym pismem od Powiatowego Lekarza Weterynarii w Krośnie informuję, że w terminie 21 - 28 kwietnia 2012 r. przeprowadzona zostanie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
Szczepienie obejmie swoim zasięgiem cały teren województwa podkarpackiego.
Szczepionka przeciw wściekliźnie zrzucana będzie z samolotów na terenie lasów, pól, pastwisk i nieużytków rolnych. Szczepionka umieszczona jest w brązowych kostkach o wymiarach zbliżonych do pudełka zapałek. Nie należy ich podnosić ani dotykać. Przynęty które były dotykane przez ludzi są omijane przez lisy.
Dla zachowania ostrożności, po przypadkowym zetknięciu się ze szczepionką (otwarte rany, jama ustna, oczy, nos) trzeba dokładnie przemyć te miejsca wodą z mydłem i zgłosić się do najbliższej przychodni. W okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu nie należy wypuszczać psów na tereny objęte akcją (dotyczy to również psów myśliwskich).

Marek Górak

2012-04-12