Złoto dla par małżeńskich

6 czerwca br. burmistrz Dukli Marek Górak i przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Andrzej Dziedzic wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie 32. parom z gminy Dukla.

Uroczystość "Złotych Godów" rozpoczęto mszą świętą w kościele OO. Bernardynów w Dukli, którą odprawiali o. gwardian Micheasz Okoński. Ceremonia wręczenia Jubilatom medali przez burmistrza Dukli Marka Góraka i przewodniczącego Rady Miejskiej w Dukli, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, odbyła sie w Muzeum Historycznym - Pałac w Dukli. Każda para małżeńska otrzymała życzenia i medal. Po uroczystości medalowej ceremonii wzniesiono toast za zdrowie, pomyślność i szczęście par małżeńskich, które przeżyły z sobą pięćdziesiąt i więcej lat. Jubilatom odśpiewano "Sto lat". Zespół "Szarotka-Duklanie" działający przy Ośrodku Kultury w Dukli swoim występem uświetnił uroczystości jubileuszowe. A wspólny obiad zakończył uroczystości .

Odznaczeni medalem za długoletnie pożycie małżeńskie: Bronisława i Aleksander Belczykowie z Łęk Dukielskich, Zofia i Feliks Bogaczykowie z Równego, Janina i Andrzej Draganowie z Nowej Wsi, Maria i Adolf Draganowie z Nowej Wsi, Krystyna i Jan Durałowie z Głojsc, Kazimiera i Kazimierz Fornalowie z Iwli, Zyta i Józef Głodowie z Jasionki, Helena i Ireneusz Jastrzębscy z Łęk Dukielskich, Anna i Ferdynand Klukowie z Równego, Janina i Tadeusz Kobzowie z Iwli, Barbara i Zdzisław Korzeniowie ze Zboisk, Maria i Ryszard Kozubalowie z Teodorówki, Anna i Józef Kudybowie z Dukli, Bronisława i Władysław Łajdanowiczowie z Łęk Dukielskich, Stanisława i Edward Łączkowscy z Równego, Henryka i Stanisław Maciejczykowie z Nadola, Melania i Jan Madzejowie z Barwinka, Maria i Kazimierz Mamczarzowie z Iwli, Zofia i Jan Motyczkowie z Nadola, Kazimiera i Czesław Nowakowie z Cergowej, Michalina i Jan Solińscy z Wietrzna, Danuta i Henryk Staroniowie z Równego, Janina i Tadeusz Szczepanikowie z Równego, Helena i Adolf Szwastowie z Iwli, Kazimiera i Zdzisław Uliaszowie z Łęk Dukielskich, Janina i Stanisław Walaszkowie z Teodorówki, Józefa i Stanisław Węgrzynowie z Łęk Dukielskich, Genowefa i Eugeniusz Wierdakowie z Łęk Dukielskich, Danuta i Aleksander Więckowie z Łęk Dukielskich, Genowefa i Stanisław Winiarscy z Dukli, Emma i Wiesław Zającowie z Równego, Zofia i Edward Zygmuntowie z Dukli.

Wszystkim Jubilatom, aby nadal szli
przez życie z dobrocią w sercu. Bądźcie
szczęśliwi i miejcie wokół siebie
ludzi, których kochacie. Życzymy pociechy
z dzieci, wnuków, prawnuków
oraz wszystkiego co daje szczęście.

Więcej zdjęć w galerii...

2012-06-19