Dominika Wiśniewska-Ulfik i Kamil Jastrzębski mistrzami Polski w biegach górskich w stylu anglosaskim

11 maja br. w piękna słoneczną sobotę odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w stylu anglosaskim, w Chyrowej na stokach Danii. Organizatorem mistrzostw byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli, Gmina Dukla, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Stacja Narciarska Chyrowa-Ski i Ochotnicza Straż Pożarna w Dukli. Honorowym patronatem objął mistrzostwa burmistrz Dukli Marek Górak, a patronatem medialnym TVP Rzeszów i Polskie Radio Rzeszów. Sponsorem strategicznym mistrzostw było Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Drogowych w Rzeszowie.

Celem mistrzostw było wyłonienie najlepszych zawodników w kategorii seniorów i seniorek, eliminacje do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich, które odbędą się w tym roku w Krynicy 8 września, a także promocja gminy Dukla. Twarzą mistrzostw była wicemistrzyni Świata w biegach górskich, stale biegająca Izabela Zatorska, to ona wymyśliła przebieg trasy, która później zaakceptował PZLA. Trasa dla kobiet wyniosła 9,5 km, trzy okrążenia i podbieg na szczyt Danii, dla mężczyzn 12,3 km, cztery okrążenia i podbieg na szczyt gdzie znajdowała się meta. Wzięło w nim udział 77 zawodników. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Dominika Wisniewska-Ulfik z SKB Kraśnik, w kategorii mężczyzn najlepszy był Kamil Jastrzębski również z SKB Kraśnik. Trasa była bardzo wymagająca, jak przyjechaliśmy wczoraj do Chyrowej i zobaczyłam podbieg, to wiedziałam że będzie ciężko. Ale udało sie zajęłam pierwsze miejsce. Jestem tym bardziej zadowolona, że konkurencja była duża.- powiedziała mistrzyni w biegach górskich w stylu anglosaskim Dominika Wiśniewska-Ulfik. Bieg dzisiejszy sklasyfikowałabym jako drugi co do trudności, który biegłam. Najtrudniejszy był na Kasprowy, ale to ze względu na długość trasy. Drugim jeśli chodzi o stopień trudności i długość trasy był bieg dzisiejszy - dodała mistrzyni. 21 letni mistrz Polski Kamil Jastrzębski z SKB Kraśnik powiedział: To był mój najtrudniejszy bieg, tras niezwykle wymagająca, gorąco i duża konkurencja. To wszystko złożyło sie na to, że dzisiejsze mistrzostwa były niezwykle trudne. Ale ja miałem dobry dzień, udało się, jestem bardzo szczęśliwy. Obecny mistrz Polski w biegach górskich jest studentem Akademii Wychowania Fizycznego w Biłgoraju. Najlepszym i jedynym zawodnikiem z gminy Dukla był Adam Belcik ze Zboisk, który zajął 27 miejsce.

Wszyscy zawodnicy otrzymali koszulki, piękne szklane medale wykonane i sponsorowane przez firmę Decor z Krosna. Wręczenie medali, dyplomów dla kategorii otwartej, pucharów i dyplomów w kategoriach wiekowych dokonali: burmistrz Dukli Marek Górak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Michał Szopa i przedstawiciel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Andrzej Puchacz. Ciekawostką tegorocznych Mistrzostw Polski były oświadczyny Witolda Zatorskiego Ani Berdek podczas uroczystości dekoracji zawodników. Witold zajął w kategorii głównej 11 miejsce, a Ania w kategorii otwartej 1 miejsce. Gratulujemy.

Wyniki biegów do 6 miejsca w kategorii głównej mężczyzn:

1. Kamil Jastrzębski - SKB Kraśnik - 00:58:21.
2. Daniel Wosik - RMD Montrail MUKS Ostrowiec Świętokrzyski - 00:58:56
3. Bartosz Karoń - 00:59:21
4. Tadeusz Zblewski - Talex Bprzytuchom - 01:02:02.025
5. Bartosz Gorczyca - ULKS Technik Trzcinica - 01:02:33
6. Piotr Koń - RMD Montrial Team - 01:03:19

Wyniki biegów do 6 miejsca w kategorii głównej kobiet:

1. Dominika Wiśniewska-Ulfik - SKB Kraśnik - 00:50:37
2. Anna Celińska - Sprint Bielsko-Biała - 00:51:38
3. Danuta Woszczek - UKS OLIMP KOZIENICE - 00:52:44
4. Izabela Zatorska - RMD Montrial Team - 00:55:11
5. Maria Cebo - Ultra Beskid Sport - 00:55:44
6. Halina Gałuszka - RMD Montrial Team - 00:58:46

Organizacja zawodów ze strony Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dukli, Stacji Narciarskiej Chyrowa Ski i Ochotniczej Straży Pożarnej w Dukli była znakomita. Gratulujemy panie Dyrektorze.

Organizatorzy dziękują sponsorom: Przedsiębiorstwu Produkcji Materiałów Drogowych w Rzeszowie - sponsorowi strategicznemu Mistrzostw, Podkarpackiemu Bankowi Spółdzielczemu w Sanoku Oddział w Dukli, Stacji Narciarskiej Chyrowa Ski, w obiektach której mistrzostwa sie odbyły, Firmie DECOR z Krosna i ZAMEX z Dukli.

Szczegółowe wyniki w załączniku.

Galeria zdjęć z mistrzostw...

2013-05-13