Rajd rowerowy "OIKOUMENE" do Zyndranowej

Parafia Polskokatolicka pw. "Dobrego Pasterza" w Łękach Dukielskich zaprasza do uczestnictwa w rajdzie rowerowym do Zyndranowej. Odbędzie się on w niedzielę 28 lipca 2013 r. pod patronatem Polskiej Rady Ekumenicznej. Do uczestnictwa w nim są zaproszeni wyznawcy z różnych Kościołów: Polskokatolickiego, Rzymskokatolickiego, Greckokatolickiego, Prawosławnego, Ewangelicko-Augsburskiego, Zielonoświątkowego.

Celem rajdu jest odwiedzenie Centrum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej w dniu, gdy Łemkowie z Polski i zagranicy gromadzą się na swoim Święcie "Od Rusal do Jana".

PROGRAM RAJDU:

1. Dojazd zorganizowanych grup rowerowych z różnych miejsc Powiatu Krośnieńskiego do Dukli i o godz. 10.00 oficjalne rozpoczęcie rajdu koło Krzyża Pojednania.
2. Przejazd do Zyndranowej do Centrum Kultury Łemkowskiej (10 km).
3. Udział w nabożeństwie w cerkwi prawosławnej - godz. 11.00.
4 Wystąpienia zaproszonych gości.
5. Prezentacja uczestników rajdu (Kościoły i miejscowości ).
6. Agapa (poczęstunek) - godz. 14.00.
7. Występy zespołów łemkowskich z Polski i zagranicy - godz. 14.00-19.00.
8. Wspólna zabawa - od godz. 19.00.

Uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki z napisem: "Pan jest moim Pasterzem" (psalm 22) i wizerunkiem Pana Jezusa jako Dobrego Pasterza oraz okolicznościowe plakietki.

Patronami medialnymi rajdu są: Program II TVP (redakcja ekumeniczna), Telewizja Regionalna z Rzeszowa, TV "Obiektyw" z Krosna, Tygodnik "Nowe Podkarpacie".

Do Komitetu Honorowego Rajdu "OIKOUMENE" zaproszenia przyjęli :
1. J.E. Ks. prof. dr hab. bp Wiktor Wysoczański - jako zwierzchnik Kościoła Polskokatolickiego w RP i Wiceprezes Polskiej Rady Ekumenicznej 2. Prezydent Lech Wałęsa - jako laureat pokojowej Nagrody Nobla 3.Premier prof. Jerzy Buzek - jako przedstawiciel Parlamentu Unii Europejskiej i wyznawca Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

ZAPISY OSOBIŚCIE - w terminie do 15 lipca 2013 r. w Informacji Turystycznej w Dukli ul. Trakt Węgierski 26 a, tel. 134335616

WPISOWE: młodzież - 5 zł, dorośli - 15 zł

Ks. Proboszcz Roman Jagiełło