Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Promocja Polski, a także Dukli na targach BioFach 2012W dniach 15 - 18 luty 2012 r. odbyły sie w Norymberdze największe na świecie targi produktów ekologicznych Bio-Fach. Uczestniczyli w nich członkowie klastra Doliny Ekologicznej Żywności.

Dzięki ponadregionalnemu wymiarowi klastra, Dolina Ekologicznej Żywności połączyła przedstawicielstwa i firmy ekologiczne województwa podkarpackiego i lubelskiego. W targach wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu, przedstawiciele władz samorządowych polskich województw, przedstawiciele Ekogwarancji oraz wielu innych zacnych gości. Na stoisku Doliny Ekologicznej w Norymberdze odbyły się liczne spotkania z kontrahentami zainteresowanymi prezentowanymi przez wystawców obu województw produktami ekologicznymi. Wdo Norymbegii przybył podsekretara stanu Andrzeja Butra, który w trakcie spotkań z polskimi wystawcami, podkreślał, że uczestnictwo w targach jest doskonałą okazją do zaprezentowania dorobku polskiego rolnictwa ekologicznego. Poza stoiskiem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na wspólnej powierzchni wystawiło się osiem urzędów marszałkowskich, współtworząc tym samym "polską wyspę" o łącznej powierzchni 308 m2. Urzędy udostępniły swoje stoiska producentom żywności ekologicznej z poszczególnych regionów i w efekcie na polskim stoisku jest obecnych ponad 40 firm, prezentujących certyfikowane produkty rolnictwa ekologicznego, wytwarzane w naszym kraju. Wiceminister Butra spotkał się z przedstawicielami regionów uczestniczących w targach. W trakcie rozmów podkreślał, że polskie stoisko, podzielone wprawdzie na klika regionalnych stoisk informacyjnych, ale jednocześnie tworzących jednolitą całość, jest przykładem dobrej współpracy pomiędzy samorządami poszczególnych województw, a także pomiędzy samorządami, a resortem rolnictwa.

Największym sukcesem, okazał się przygotowany przez uczestników targów wieczór wystawców, podczas którego przyjęliśmy wszystkich wystawców z Polski, a także gości z zagranicy. Posiłki na stoisku Doliny przygotowywała dla przedstawicieli obu województw oraz ich gości firma Jasiołka z Dukli. Wystawcy zaprezentowali swoje produkty, rodzaj działalności. Udział w targach dał im możliwość poznania potencjalnych klientów i kontrahentów. Nawiązali kontakty handlowe, które zaowocują w najbliższej przyszłości, na co liczą wystawcy. Uczestnicy korzystali także z możliwości poszerzenia wiedzy z interesujących ich zagadnień podczas wielu konferencji organizowanych w trakcie targów.

Targi BioFach zakończyły się sukcesem również dla wystawców poszukujących rozwiązań technologicznych stosowanych w rolnictwie ekologicznym, dzięki wystawom poświęconym innowacyjnym rozwiązaniom. Bardzo duże zainteresowanie zwiedzających oraz wystawców krajowych i zagranicznych wystawcami na stoisku klastra Doliny Ekologicznej Żywności świadczy o przedstawieniu bogatej i różnorodnej oferty polskich producentów i przetwórców.

Stowarzyszenie Polska Ekologia dziękuje burmistrzowi Dukli Markowi Górakowi za wsparcie wystawiennictwa i promocji firm prezentujących produkty ekologiczne z Dukielszczyzny podczs targów BioFach 2012.

kbr, źródło: materiały www.dolinaeko.pl, www.minrol.gov.pl

2012-03-01

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.