Dzień Ziemi w gminie Dukla

Kolejne obchody Światowego Dnia Ziemi, w tym roku związane z obchodami Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi i odbywają się pod hasłem "Dobra energia dla wszystkich". 22 kwietnia to święto wszystkich, którym bliska jest ekologia.

Z tej okazji w naszej gminie został zorganizowany 27 kwietnia br. VII Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkurs jak co roku odbył się w dwóch etapach. Eliminacje gminne poprzedzone zostały konkursami w szkołach, które wyłoniły po 3 laureatów. Zwycięzcy konkursów szkolnych wzięli udział w etapie gminnym. Komisja konkursowa w składzie Halina Cycak, Maria Walczak, Bartosz Szczepanik i Artur Paczkowski oceniła wszystkie prace i wskazała laureatów konkursu. W kategorii - szkoły podstawowe udział wzięło 17 uczniów z 6 szkół. Laureatami tegorocznego konkursu w tej kategorii zostali: Karolina Madej z ZSP w Tylawie i Mateusz Fesz z ZSP w Równem - 1. miejsce, Konrad Zima z ZSP w Tylawie - 2. miejsce oraz Karolina Mazurek, Aleksandra Uliasz i Tomasz Lorenc - wszyscy z ZSP w Jasionce - 3. miejsce. W kategorii - szkoły gimnazjalne wzięło udział 14 uczniów z 5 szkół. Laureatami zostali: Justyna Madej z ZSP w Tylawie - 1. miejsce, Anna Kordyś z ZSP w Tylawie i Kinga Bukowczyk z ZSP w Równem - 2. miejsce oraz Adrian Dudzik z ZSP w Równem - 3. miejsce.

Laureatom i wszystkim uczniom biorącym udział w tegorocznym konkursie gratulujemy.

ch

Zdjęcia z konkursu znajdzicie Państwo w galerii Wydarzenia...

2012-05-08