Koncert Bożonarodzeniowy

21 grudnia w sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli odbył się jak co roku Koncert Bożonarodzeniowy. W tym roku na naszej kameralnej scenie wystąpiła "Szkółka Baletowa" prowadzona przez Panią Monikę Wagę, wystąpił zespół "Gabi" (Zuzanna Krowicka, Eliza Kowalska, Emilia Staroń, Miłosz Krowicki, Jagoda Skrzyńska, Anna Głód, Michalina Drajewicz, Amelia Skrzęta, Zofia Baran, Lena Gulba, Gabriela Kapłon, Marek Kalita, Julia Borek, Aleksandra Jurczyk, Miłosz Wiatr, Izabela, Karolina i Mateusz Szczepanik, Stanisław Żwirecki i Michalina Fornal). Zagrali na gitarach i keyboardzie uczniowie "Ogniska muzycznego" Emilia Zając, Daria Rajchel, Kornelia Sysak i Paweł Madej, prowadzonego przez panów Macieja Kandefra i Stanisława Salomona. Wysłuchaliśmy kolędy zaśpiewanej przez Elizę Kowalską - solistkę studia wokalnego "Bel Canto", następnie Jagoda Skrzyńska zagrała na skrzypcach kolędę o charakterze kołysanki "Lulajże, Jezuniu". Po raz pierwszy na koncercie gościliśmy zespół wokalny z Jasionki. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę świąteczną w języku hiszpańskim i angielskim "Feliz Navidad" JosĂŠ Feliciano do akompaniamentu nauczyciela Krzysztofa Zajdla, Na repertuar koncertu złożyły się różne utwory związane z Bożym Narodzeniem, od tych współczesnych po tradycyjne staropolskie pieśni. Katarzyna Makoś zaśpiewa kolędę "Oj maluśki", a Aleksandra Dyl w duecie z Krzysztofem Zajdlem zaśpiewali najbardziej znaną na całym świecie "Cichą noc". Wystąpił również niezastąpiony zespół obrzędowo-śpiewaczy "Szarotka" działający przy Ośrodku Kultury w Dukli w programie "Nasze Boże Narodzenie". Z uwagi na to, że przez scenę przewinęło się mnóstwo artystów to i publiczność w tym roku bardzo dopisała. Zabrakło niestety miejsc siedzących ale grono wiernych widzów obejrzało cały półtoragodzinny program stojąc w ścisku. Na zakończenie Burmistrz Dukli Andrzej Bytnar podzielił się z zebranymi opłatkiem oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne. Również proboszcz ks. Stanisław Siuzdak złożył życzenia zgromadzonej publiczności. Po wspólnym kolędowaniu wszyscy udali się na poczęstunek świąteczny: pierożki, barszcz i ciasto.

2014-12-23