Lodowisko otwarte

W niedzielę 28 grudnia br. otwarte zostało lodowisko przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dukli. Jest to sztuczne lodowisko o wymiarach: wymiary 40x20 m. W uroczystości otwarcia wzięli udział: burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, burmistrz który rozpoczął inwestycję Marek Górak, skarbnik Gminy Dukla Elżbieta Wróbel, a także zaproszeni księża proboszcz parafii pw. Marii Magdaleny Stanisław Siuzdak i kustosz Sanktuarium św. Jana z Dukli o. Micheasz Okoński, radni rady Miejskiej w Dukli wraz z przewodniczącym Andrzejem Dziedzicem. Nastąpiło tradycyjne przecięcie wstęgi i modlitwa o bezpieczną jazdę i tłum oczekujących dzieci i rodziców ruszył na lodowisko.

Bardzo się cieszę, że jest wreszcie lodowisko w Dukli. Na łyżwach nauczył jeździć mnie tata, poszło mi łatwo, ponieważ jeżdżę na rolkach - powiedziała Daria Rajchel. W dniu otwarcia wstęp na lodowisko był darmowy, każdy kto przyszedł pojeździć, mógł skorzystać z gorącego posiłku i napoju. Bardzo fajnie, że coś takiego czyli lodowisko powstało w Dukli. Przyszedłem pojeździć mimo, że dzisiaj jest zimno, można tu stracić nadprogramowe, świąteczne kalorie. Jestem zachwycony. - powiedział Dukli.pl Waldek Szczurek z Jasionki. Bardzo dobrze, że jest lodowisko, cieszę się tym bardzo, ja już dawno jeżdżę na łyżwach, nauczyli mnie rodzice - skomentowała Kinga Wróbel, którą wyłowiłam wśród śmigających po tafli lodowej.

Z wypowiedzi, które udało mi się zebrać wśród śmigających po lodowisku wnioskuję, że to wyjątkowo trafiona inwestycja, bardzo potrzebna Dukli i całej naszej gminie. Gratuluję!

Terminy otwarcia lodowiska:

W okresie świąteczno - noworocznym w godz. od 10.00 - 19.00 (z przerwą techniczną)

W ciągu roku szkolnego w godz. :

9.00 - 13.00 młodzież szkolna

13.00 - 14.30 przerwa techniczna