Spotkanie opłatkowe w Zboiskach

W sobotę 10 stycznia 2015r. w Domu Ludowym w Zboiskach odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe z udziałem o. Micheasza Okońskiego kustosza i gwardiana Sanktuarium św. Jana z Dukli, burmistrza Dukli p. Andrzeja Bytnara z małżonką, przewodniczącego Rady Miejskiej w Dukli p. Andrzeja Dziedzica oraz około 80 mieszkańców naszej miejscowosci.

Spotkanie otworzył sołtys p. Mariusz Lajdanowicz, który powitał wszystkich zebranych i złożył im życzenia noworoczne. Wielką niespodziankę zgotowały dzieci, które pod kierunkiem p. Danuty Witowskiej pięknie przedstawiły jasełka. Uczestnicy spotkania pod przewodnictwem o. Micheasza wyśpiewali prawie wszystkie kolędy, a także kilka pastorałek. Podniosły nastrój zjednoczył wszystkich. Koło Gospodyń Wiejskich z przewodniczącą p. Agatą Łacheta oraz sołtys wsi ugościli wszystkich wieloma bardzo smacznymi i własnoręcznie przygotowanymi potrawami, były pierogi, ciasta domowe, napoje i inne smaczne potrawy. Nie zabrakło także muzyki i tańców.

Organizatorom - p. sołtysowi, p. przewodniczącej KGW, p. Danucie Witowskiej, dzieciom, paniom, młodzieży - dziękujemy za przygotowanie tej wspaniałej imprezy, a gościom dziękujemy za swoją obecność

Do następnego spotkania.
Alina Szczurek