Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Dukla bawiła się w deszczuDni Dukli 2011 rozpoczęła uroczysta sesja Rady Miejskiej w Dukli, poświęcona Jubileuszowi 20. lecia dukielskiego miesięcznika i promocji albumu fotograficznego "Dukla - gmina atrakcyjna turystycznie". Sesja odbyła się w dukielskim muzeum.

Tradycją dni naszego miasta jest także deszcz, który zwykle jednego dnia próbuje przeszkodzić w zabawie. W tym roku nie padało lecz lało, można powiedzieć że były w ciągu tych dwóch dni chwile bez deszczu. Taka pogoda była w całej Polsce, padało, grzmiało, zalewało i na dodatek było zimno. Ale pogoda nie przeszkodziła zabawie.

Po uroczystościach w muzeum rozegrany został na stadionie MOSiRu Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej oldbojów pomiędzy zawodnikami z zaprzyjaźnionego Opaly na Węgrzech, Bajut w Rumunii i dukielskimi oldbojami. Wygrała drużyna z Dukli. Ale cóż w sporcie jest tak, że wygrywa lepszy i gratulacje należą się w tym roku naszym piłkarzom, a szczególnie p. Zbyszkowi Szubrychtowi, który został najlepszym piłkarzem turnieju. Blok rozrywkowy dla dzieci zakończył sie wyborami Małej Miss i Małego Mistera Dni Dukli 2011. O ten zaszczytny tytuł ubiegały się trzy kandydatki: Sara Woźniak(6 lat) Julia Mazurek(7 lat) i Julia Durał(7 lat). Najwięcej głosów otrzymała Julia Mazurek i to ona została Małą Miss Dni Dukli 2011. O tytuł Mistera Dni Dukli 2011 ubiegał się tylko jeden chłopiec Kamil Durał (7 lat) i to on nim został. Piękny bukiet róż oraz jedną z wielu nagród ufundowała wierna i niezawodna sponsorka Dni Dukli p. Nina Szczurek " kwiaciarnia Dukla. Nagrody główne we wszystkich konkursach Dni Dukli ufundowali organizatorzy.

Zespół "Szarotka" z Ośrodka Kultury w Dukli rozpoczął Dni Dukli nowym programem artystycznym. A burmistrz Marek Górak uroczyście otworzył dni miasta, przekazując symbolicznie władzę nad miastem organizatorom imprezy. Znakomicie grał folk tyrolski zespół Tyrolia Band. Szkoda, że nie było zbyt licznej publiczności, bo posłuchać było warto. Pojawienie sie gwiazdy Dni Dukli Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza spowodowało, że las parasoli wyrósł na widowni i wszyscy przez godzinę, bo tyle trwał koncert słuchali z zapartym tchem. Nie obyło się bez najważniejszego przeboju Alicji Majewskiej, dzięki któremu jak sama to potwierdziła została zauważona i zrobiła karierę. I kto mówi, że deszczowa pogoda nie pozwoliła się bawić? Absolutnie nie. W Dukli nawet deszcz nie jest wstanie przeszkodzić w zabawie. Koncert zespołu The Liverpool Beatles Live, który grał jak sama nazwa wskazuje muzykę najsłynniejszego zespołu XX wieku poprzedził wybory Miss Dni Dukli 2011. Kandydatek w tym roku było wiele : Aleksandra Chłap, Gabriela Matyka, Majka Pietrzak, Ilona Patlewicz, Anna Piróg, i Karolina Burczyk. Po wszystkich konkurencjach Miss Dni Dukli 2011 została Ilona Patlewicz, a Wicemiss Dni Dukli 2011 Karolina Burczyk. Nagrody dla Miss ufundowali: Przedstawiciele firmy BETTERWARE(Irena Zima, Jolanta Zygmunt, Mirosława Uliaszyk, Bożena Poliniewicz, Agata Łacheta), Salon Kosmetyczny "Uroda" p. Sabiny Okońskiej Majdosz, Diana Maj- Danuta Pernal - salon fryzjerski Dukla. Disco-Biesiada z DJ Marco zakończyła tanecznie pierwszy dzień zabawy.

W niedzielny poranek przywitało nas słoneczko, niestety nie dane nam było na długo. Mimo, że padało Turniej Sołectw zgromadził cały plac publiczności. Ze względu na warunki atmosferyczne rozegrane zostały tylko dwie konkurencje turnieju, najbardziej widowiskowe, te które można było przeprowadzić na scenie. Rozegranie tylko dwóch konkurencji nie dawało obiektywnego wyniku na wybór zwycięskiego sołectwa. Decyzją burmistrza nagroda została podzielona równo na wszystkie sołectwa biorące udział turnieju: Barwinek, Iwlę Równe, Trzcianę i Zawadkę Rymanowską. Przy obu rozgrywanych konkurencjach publiczność znakomicie się bawiła, oklaskiwała artystów, którzy wiele pracy włożyli w przygotowanie występów.

W tym roku po raz pierwszy swój dorobek prezentowały Koła Gospodyń Wiejskich. Przygotowały jadło regionale: swojski chleb ze smalcem, kiszone ogórki, różne pierogi (ruskie, z kaszą gryczaną z ziemniakami i miętą, pieczone z kapustą) bandurzak, żurek, zupa cebulowa, różnego rodzaju ciasta (serniki, jabłeczniki, pierniki) nalewki i wiele, wiele innych pyszności. A to wszystko tak wspaniałe, że mimo deszczu chętnych do degustacji nie brakowało. Te wspaniałości przygotowały KGW z: Barwinka, Łęk Dukielskich, Iwli, Równego, Cergowej aż dwa, Wietrzna. Za to wszystko bardzo, bardzo serdecznie dziękują organizatorzy, ale także wszyscy którzy mieli szansę spróbować tych pyszności. Zespół grecki "Mythos" próbował rozruszać publiczność, ale nie było chętnych do nauki zorby. Zespół Masters gwiazda disco polo zgromadziła tyle publiczności, że zastanawiające jest to kto tej muzyki nie lubi. Bawiła się młodzież, studenci i ludzie w średnim wieku. Dni Dukli 2011 zakończył Roberto Zucaro włoskimi przebojami.

Próbowaliśmy sprowadzić do Dukli słońce i muzykę z każdego zakątka Europy od Tyrolu, aż po Grecję i Italię. Szkoda, że nie wszyscy ze względu na pogodę mogli z tego skorzystać.

Gorąco dziękujemy wiernej publiczności, która mimo tak trudnych warunków atmosferycznych nie zawiodła i przybyła na plac przypałacowy aby obejrzeć program Dni Dukli. To ukłon i szacunek w kierunku artystów i nas organizatorów. Nie było łatwo. Dziękujemy również sponsorom: Firmie "Janpol" z Dukli, Oddziałowi SKOK Chmielewskiego w Dukli, firmie Izar-Pol, panu Michałowi Tęcza, firmie Tupperware, p. Małgorzacie i Stanisławowi Braja sklep"As" Dukla. Całej imprezie w tym roku patronowało Polskie Radio Rzeszów.

Zdjęcia z imprezy do obejrzenia w galerii wydarzeń...

kbr

2011-07-08

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.