Jestem zafascynowana Duklą

W piątek 24 maja w odnowionej sali wystawienniczej Ośrodka Kultury odbył się wernisaż prac wykonanych na plenerze malarskim "Dukielskie pejzaże".

Wernisaż rozpoczął się 19 maja, zakończył 25 maja, a jego celem było ukazanie walorów miasta i gminy Dukla oraz atmosfery panującej w miasteczku. Czy to się udało można stwierdzić oglądając wystawę. W plenerze wzięło udział 11 artystów , w tym uczniowie Liceum Plastycznego w Jarosławiu. Na otwarcie wystawy przybył Henryk Kretek - dyrektor biura posła do PE prof. Jerzego Buzka.

Najbardziej podobał mi się widok gór, rozpościerający się wokół Dukli, to było dla mnie inspiracją - powiedziała Katarzyna Obirek, uczennica Liceum Plastycznego w Jarosławiu. Jestem zafascynowana Duklą i atmosferą jaka tu panuje. Przyjechałam na zaproszenie koleżanki z Polski, ze Śląska. Zauroczyło mnie miejsce kultu świętego Jana z Dukli. Mam nadzieję wrócić kiedyś do Dukli - powiedziała znana artystka z Czech Renata Filipowa.

Wystawę poplenerową można oglądać w sali wystawienniczej Ośrodka Kultury w Dukli, ul. Kościuszki 4.

2013-05-31