Konferencja w Bóbrce

Fundacja Wspomagania Wsi i Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza serdecznie zapraszają do udziału w konferencji: "Dziedzictwo kulturowe wsi podkarpackiej i małopolskiej - wiedza, dobre praktyki, wyzwania". Konferencja odbędzie się w dniach 10-11 października 2014 r. w Bóbrce, w siedzibie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa.

Celem konferencji jest refleksja nad rolą i znaczeniem dziedzictwa wsi dla społeczności lokalnych woj. podkarpackiego i małopolskiego, a także nad możliwościami jego spożytkowania dla rozwoju tychże społeczności. Zapraszamy mieszkańców z woj. podkarpackiego i małopolskiego: działaczy wiejskich organizacji pozarządowych, przedstawicieli samorządów, Lokalnych Grup Działania, instytucji kultury, a także osoby prywatne - wszystkich tych, dla których dziedzictwo jest cennym zasobem. Okazją do spotkania będzie 160 rocznica powstania przemysłu naftowego na ziemiach polskich. Podczas konferencji zostanie zaprezentowana wydana przez Fundację Wspomagania Wsi książka pt. Rzecz o dziedzictwie na wsi, która m.in. zachęca społeczności do zwrócenia uwagi na rolę dziedzictwa w rozwoju lokalnym. Ważną częścią konferencji będzie wymiana doświadczeń pomiędzy osobami i instytucjami realizującymi projekty na rzecz dziedzictwa w regionie. W czasie spotkania zaprezentują się także instytucje mogące służyć radą i pomocą w czasie realizacji projektów. Szczegółowy program znajduje się w załączeniu.

Zgłoszenie na konferencję odbywa się poprzez elektroniczny formularz dostępny pod adresem: http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php... (prosimy kliknąć lub skopiować adres do przeglądarki).

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: dziedzictwo@fww.org.pl lub telefonicznie do Krystiana Połomskiego, Fundacja Wspomagania Wsi, tel. 22 636 25 71 do 75. Zgłoszenia do 3 października br. Koszty udziału w konferencji pokrywa Fundacja Wspomagania Wsi (posiłki, noclegi, przejazdy pomiędzy obiektami konferencyjnymi).

Szczegółowy program konferencji...

2014-09-17