Wręczenie nagród muzeum Dukla

1. miejsce za szopkę dla ŚDS w Cergowej

5 stycznia 2015 r. w Muzeum Historycznym - Pałac w Dukli, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, którego organizatorem po raz piętnasty było Starostwo Powiatowe w Krośnie. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 108 prac. Jury wyłoniło 37 laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wszystkie prace zostały wysoko ocenione. Jurorzy podkreślali estetykę wykonania, wkład pracy i oryginalne pomysły. Nasi podopieczni: Marzena Głód, Tadeusz Barnaś, Zenon Zając i Wiesław Książkiewicz - zdobyli I miejsce za wspólnie wykonaną szopkę. II miejsce przypadło pracowni kulinarnej za szopkę z piernika oraz Tadeuszowi Zającowi za indywidualną szopkę z drewna i jedliny. Wręczeniu nagród towarzyszył mini recital kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz przedstawienie kolędnicze w wykonaniu Zespołu Ludowego "Kombornia". Gratulujemy naszym uczestnikom.

Kamil Krowicki

2015-01-13