Ogłoszenie o szkoleniach

Serdecznie zapraszamy na darmowe szkolenie komputerowe, które jeśli zbierze się grupa 18 osób odbędzie się podczas ferii zimowych w Zespole Szkół nr 2 im. św. Jana z Dukli, ul. Armii Krajowej 2. Szkolenie jest realizowane w ramach projektu "Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo podkarpackie" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej.

Szkolenie jest skierowane do osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym, czyli takich, które nie potrafią posługiwać się komputerem i korzystać z Internetu lub ich umiejętności w tym zakresie są znikome, jest to kryterium obowiązkowe i jest sprawdzane na podstawie ankiety wypełnianej podczas procesu rekrutacji.

Kryteria dodatkowe brane są pod uwagę tylko w przypadku zgłoszenia się zbyt dużej liczby chętnych i są to:

• Wiek: pierwszeństwo dla kobiet w wieku od 45 do 59 lat i mężczyzn w wieku od 45 do 64 lat.

• Miejsce zamieszkania: pierwszeństwo dla osób z terenów wiejskich i małych miast

• Wykształcenie: pierwszeństwo dla osób z wykształceniem niższym niż średnie

• Zatrudnienie: pierwszeństwo dla osób bezrobotnych

Całe szkolenie trwa 60 godzin lekcyjnych i jest podzielone na 8 spotkań.

Spotkania w dni powszednie (w godzinach od 9.00 do 16.00)

Możliwa jest zmiana godzin szkolenia, jeśli grupa zgłosi taką potrzebę.

Możliwe są terminy mieszane w zależności od potrzeb uczestników projektu.

Tematyka:

• Podstawy budowy i obsługi komputera

• Wykorzystanie Internetu w życiu codziennym i komunikacji

• Podstawy obsługi pakietu biurowego

Zajęcia prowadzone będą w miłej i bezstresowej atmosferze przez doświadczoną kadrę szkoleniowców.

Zgłoszenia na szkolenie:

Zgłoszenia osób zainteresowanych znajdą Państwo w sekretariacie Zespołu Szkół nr 2 im. Św. Jana z Dukli, ul. Armii Krajowej 2, gdzie również należy pozostawić uzupełnione zgłoszenie.

Pytania proszę kierować do organizatora szkolenia p. Justyny Zimny-Frużyńskiej, tel.: (17) 866-12-18

2015-01-27