"Dukla - wrota Karpat"

... czyli najnowszy film wyprodukowany przez nasz oddział Telewizji Polskiej na zamówienie samorządu Dukli. Dziś odbył się jego premierowy pokaz. Film zrealizowany przez Jacka Szarka to opowieść między innymi o tradycji, historii ale też naturze.

Realizacja dwudziestominutowego filmu trwała ponad rok. Zawarto w nim między innymi najważniejsze fakty z historii miasta położonego na szlaku wiodącym przez Przełęcz Dukielską. Są ważne miejsca, wspomnienia historycznych postaci, ale też piękne zdjęcia przyrody i atrakcji turystycznych okolic Dukli. Premierowa projekcja filmu zakończyła się gromkimi brawami dla autorów. Pokazać piękno Dukielszczyzny - taki był zamiar autorów, a także samorządu Dukli, bo okolica jest piękna ale wymaga promocji. A to ma skutkować większym zainteresowanie turystów tą częścią Beskidu Niskiego.

W realizację filmu zaangażowało się dziesiątki mieszkańców Dukli o i okolic. To jest także film o nich. Wszystkich zaproszono na premierowy pokaz i wręczono płytki z nagraniem DVD. Premiera filmu 6 czerwca o 17:40. Powtórkę będzie można obejrzeć w Boże Ciało o 8.00. Wszystko na antenie TVP INFO.

Marek Winiarski
źródło: TVP Rzeszów

Na temat premierowego pokazu filmu znalazła się informacja w "aktualnościach" TVP Rzeszów od 21 min. 08 sek.
2012-05-30