Minister MON przyznał medale

Jan Bożętka z gminy Dukla otrzymał Medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju", a Łukasz Rabiej pamiątkowe odznaczenie "Gwiazda Afganistanu". Medale przyznawane przez Ministra MON otrzymują rodzice, których trzech lub więcej synów pełniło lub pełni wzorowo służbę wojskową. W tym roku dodatkowo pamiątkowymi odznaczeniami, "Gwiazdą Iraku" i "Gwiazdą Afganistanu" uhonorowano osoby, które pełniły nienaganną służbę w polskich kontyngentach wojskowych poza granicami państwa. Spotkanie na którym wręczono medale odbyło się 19 stycznia w Starostwie Powiatowym w Krośnie.

Honorowym gościom medale w imieniu Ministra Obrony Narodowej wraz z gratulacjami wręczali płk. Zbigniew Winiarski przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Krężałek, prezydent Krosna Piotr Przytocki, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu oraz komendanci policji i straży pożarnej. W tym roku dodatkowo pamiątkowymi odznaczeniami, "Gwiazdą Iraku" i "Gwiazdą Afganistanu" uhonorowano osoby, które pełniły nienaganną służbę w polskich kontyngentach wojskowych poza granicami państwa. Na spotkanie, które odbyło się 19 stycznia w Starostwie Powiatowym w Krośnie, przybyli m.in.: poseł RP Stanisław Piotrowicz, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie płk Zbigniew Winiarski, przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Krężałek, prezydent Krosna Piotr Przytocki, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu oraz komendanci policji i straży pożarnej. Rolę gospodarzy pełnili starosta krośnieński Jan Juszczak i komendant WKU ppłk Andrzej Nykiel. Starosta Jan Juszczak witając gości najserdeczniejsze słowa uznania skierował do rodziców żołnierzy oraz osób służących na misjach wojskowych. - Dzisiejsza uroczystość jest dla nas wyjątkowa, chcemy w sposób szczególny wyróżnić osoby, które poświęciły się dla nas, dla naszej ojczyzny wychowując swoich synów na obrońców Rzeczypospolitej Polskiej - podkreślił starosta. Chciałbym aby to spotkanie było formą symbolicznego dla Państwa złożenia uszanowania, podziękowania i aby ta uroczystość zapadła na długo w naszych sercach.

Ewa Bukowiecka
Rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Krosnie