Konkurs rozstrzygnięty, nagrody rozdane

17 października 2011 roku komisja konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu Poezji im. św. Jana z Dukli z udziałem poetów polonijnych w składzie: Olga Lalic-Krowicka - przewodnicząca, Halina Cycak, Krystyna Boczar-Różewicz i o. Dobromił Godzik - członkowie jury oceniła 93 wiersze 33 autorów i postanowiła nagrodzić w dwóch kategoriach konkursowych następujących uczestników konkursu.

Kategoria regionalna:

Dorośli:

1. miejsce- Joanna Zając z Łęk Dukielskich za wiersz "pomóż mi znaleźć swą własna pustelnię"
  2. Katarzyna Bożątka z Dukli za "Wiersz o św. Janio"

Młodzież:

1. miejsce - Norbert Faliszek z Jaślisk za zestaw wierszy (oraz coroczny udział w konkursie)
  2. Karina Milasz z Jaślisk za wiersz "Spragniony modlitwy"
  3. Weronika Szałaj z Woli Niżnej za wiersz "Zapomnienie"

Dzieci:

1. miejsce - Joanna Futyma z Jaślisk za zestaw wierszy.

Kategoria ogólnopolska z udziałem poetów polonijnych:

Dorośli:

1. miejsce ex aequo: Magdalena Cybulska z Łodzi za zestaw wierszy pisanej prozą i Piotr Zemanek z Bielska -Białej za zestaw wierszy
  2. ex aequo: Halina Kurek ze Zręcina za zestaw wierszy i Józef Janowski za wiersz "O następcy Piotra z Betsaidy"
  3. ex aequo: Maria Kruk - Sieczkowska z Płocka za wiersz "Jak wyrwać" i Monika Kubisz z Żarnowca za wiersz "Napisz list"

W kategorii ogólnopolskiej z udziałem poetów polonijnych wyróżniono także:
Krzysztofa Rębowskiego z Kępna za zestaw wierszy, Marię Stefanik z Żarnowca za wiersz "Papieski naftowy krzyż", Małgorzatę Baran z Wrocanki za zestaw wierszy, Zdzisławę Górską ze Strzyżowa za zestaw wierszy, Halinę Herbszt za zestaw wierszy.

Młodzież:

1. miejsce Dominika Pszonak z Ustrzyk Dolnych za wiersz "Janie Pawle"
  2. Kaja Hrabal z Ustrzyk Dolnych za zestaw wierszy

Komisja konkursowa w uznaniu za szczególny i coroczny wkład i zaangażowanie w organizację konkursu wyróżniła nauczycielkę języka polskiego p. Janinę Szczurek z Zespołu Szkół Publicznych w Jaśliskach, za inspiracje swoich uczniów do pracy i tworzenia i nauczycielkę biologii w Zespole Szkół nr 2 w Dukli p. Marię Walczak za przygotowywanie oprawy konkursu, a w szczególności deklamacje wierszy laureatów przez uczniów z dukielskiego liceum.
Wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie laureatom gratulujemy. Wiersze laureatów i wyróżnionych uczestników będą drukowane w kolejnych numerach Dukli.

Więcej zdjęć w galerii...

kbr

W listopadowym numerze drukujemy wiersz "Pomóż mi znaleźć swa własna Pustelnię" Joanny Zając z Łęk Dukielskich, który zajął 1. miejsce w kategorii regionalnej: dorośli.

Pomóż mi znaleźć swą własną Pustelnię

W której poznam siebie na nowo
Zgubiłam gdzieś ją przenosząc sie z miasta do miasta
zmieniając ciągle imiona i twarze