Puchar Posła dla SKS "Dukla"

W sobotę 23 czerwca w hali sportowej MOSiR w Dukli odbył się finał Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza.
Turniej był doskonałą okazją do miłego, sportowego spędzenia czasu, jak również odskocznią od codziennych obowiązków i możliwością walki o Puchar Posła na Sejm.
Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek nastąpiło oficjalne otwarcie finału przez prezesa SKS DUKLA Zenona Leńczyka, który powitał uczestników sportowych zmagań - drużyny: UKS Champion Bratkówka, UKS Gimnazjum Dębowiec i SKS Dukla.
Później na parkiecie dominowała już tylko siatkówka.
Turniej odbył się w spokojnej i przyjemnej atmosferze. Wszystkie zawodniczki walczyły o zwycięstwo, jednak bezkonkurencyjna okazała się drużyna SKS DUKLA.
Dukielskie zawodniczki pokonały kolejno UKS Champion Bratkówkę 2:0 i UKS Gimnazjum Dębowiec 2:0.
Zwycięstwo jest tym cenniejsze, gdyż zostało osiągnięte z drużynami, które mają za sobą staż w wojewódzkich rozgrywkach kadetek czy juniorek.
Ostateczna kolejność w turnieju:
1.SKS DUKLA
2.UKS "Champion" Bratkówka,
3.UKS Gimnazjum Tarnowiec.
Najlepszą zawodniczką (MVP zawodów) została Magdalena Jurczyk (SKS DUKLA). Zawody sędziowali - Artur Paczkowski i Maciej Chłap.
W trakcie uroczystego zakończenia turnieju poseł Piotr Babinetz podziękował wszystkim zawodniczkom i trenerom za sportową rywalizację oraz wręczył: okazały puchar zwycięskiej drużynie siatkarek SKS "DUKLA", dyplomy dla wszystkich zespołów oraz statuetkę dla najlepszej zawodniczki - Magdaleny Jurczyk.
Prezes Siatkarskiego Klubu Sportowego "Dukla" w imieniu drużyny wręczył posłowi drobny upominek promujący SKS Dukla.
Po oficjalnym zakończeniu wszyscy uczestniczy turnieju udali się wraz z posłem na wspólny gorący posiłek ufundowany przez firmę "ZIKO".
Organizatorem zawodów był SKS Dukla przy udziale MOSIR Dukla oraz OK Dukla.

/ZeL/

2012-06-26