Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Spotkanie z Izabelą Zatorską w Wietrznie

"RUCH = ZDROWIE" - pod takim hasłem w Domu Ludowym w Wietrznie odbyło się spotkanie z Izabelą Zatorską, wicemistrzynią świata i mistrzynią Europy w biegach górskich. Biegaczka przyjechała na zaproszenie Krystyny Boczar-Różewicz, specjalistki do spraw promocji w Gminie Dukla.

Mistrzyni opowiedziała zebranym o swojej przygodzie ze sportem. - Mam 48 lat. Trenuję biegi od 15 roku życia. Jako młoda dziewczyna trafiłam na dobrych trenerów - wspominała Izabela Zatorska. - Dzięki sportowi zwiedziłam prawie cały świat. Byłam w Chinach, Japonii, Afryce, Ameryce Północnej, Alasce. Poznałam ciekawych ludzi i ich zwyczaje.

Kilka lat temu w Nigerii przeżyła bardzo ciężki wypadek. Samochód którym jechała na zawody zjechał z drogi i wpadł w przepaść. - Miałam złamane dwa kręgi piersiowe, cztery żebra, obojczyk, przebite płuco i wstrząs mózgu - wymieniała liczne obrażenia Zatorska.. Mimo tak poważnego stanu dopiero po trzech dniach wróciła rejsowym samolotem do kraju. Lekarze twierdzili, że na powrót do wyczynowego biegania nie ma szans. Jednak siła charakteru i miłość do biegania sprawiły, że mistrzyni znów sięga po najwyższe laury. Wygrywa z dużo młodszymi rywalkami i zdobywa kolejne medale.

Izabela Zatorska w czasie spotkania w Wietrznie podkreślała jak ważny jest w życiu ruch i rekreacja. - Ćwiczyć można w każdym wieku - zachęcała. - Nie ma znaczenia czy ma się 30 czy 60 lat. Według biegaczki każda forma aktywności ruchowej, a zwłaszcza bieganie służy zdrowiu. - Bieg to naturalny ruch naszego ciała, dlatego trzeba jak najczęściej go wykonywać. Nie wolno się zrażać dziwnymi spojrzeniami czy uwagami innych osób. Warto zadbać o siebie i swoją kondycję - przekonywała. Mistrzyni zademonstrowała kilka prostych ćwiczeń. Pokazała jak poprawnie wykonywać wymachy rąk i nóg, skłony, skakać na skakance czy rzucać piłką lekarską. Zachęcała również do chodzenia z kijkami nordic walking. Według niej jest to świetna forma aktywnego wypoczynku dla każdego, niezależnie od wieku, kondycji czy tuszy.

ad

2011-02-02

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.