Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Medale dla rodzicówZłote i srebrne medale "Za zasługi dla obronności kraju" otrzymali rodzice, których trzech lub więcej synów pełniło bądź pełni wzorowo służbę wojskową.

Z tej okazji Starostwo Powiatowe w Krośnie wspólnie z Wojskową Komendą Uzupełnień w Jaśle zorganizowały, w dniu 2 lutego, uroczystość na którą zaproszono honorowych gości mianowanych do wręczenia medali przyznanych przez Ministra Obrony Narodowej. Gospodarzami uroczystości byli starosta krośnieński Jan Juszczak i płk dyplomowany Witold Przybyła, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie. W spotkaniu udział wzięli przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Krężałek, wicestarosta Andrzej Guzik, Elżbietę Łukacijewską reprezentowała Małgorzata Szybiak, komendanci policji i straży oraz wójtowie i burmistrzowie z gmin powiatu krośnieńskiego. Starosta Jan Juszczak zwracając się do rodziców podziękował im za trud i poświęcenie jaki włożyli w wychowanie swoich synów na wzorowych żołnierzy i Polaków. - Dzisiejszy dzień jest szczególny dla osób, które chcemy uhonorować ? mówił. Ofiarowali oni swój najcenniejszy dar w osobach swoich dzieci ojczyźnie. W imieniu władz powiatu składam Państwu serdeczne podziękowania i słowa uznania. Jesteście wzorem i przykładem dla innych.

Medale, kwiaty i listy gratulacyjne wręczali starosta Jan Juszczak, płk Witold Przybyła, mjr Andrzej Nykiel oraz wójtowie i burmistrzowie gmin z których żołnierze pochodzą.Decyzją Szefa WSzW w Rzeszowie Tytułem Honorowym "Wiarus Podkarpackiego Wojska" wyróżniono Janusza Koniecznego - wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Andrzeja Krężałka - przewodniczącego Rady Powiatu, Marka Góraka - burmistrza gminy Dukla, Kazimierza Gładysza - byłego Komendanta PSP w Krośnie. Płk W. Przybyła uhonorował również starostę Jana Juszczaka za szczególne działania i wspieranie Narodowych Sił Zbrojnych. Uroczystość uświetnił występ zespołu "Kadencja" z gimnazjum w Świerzowej Polskiej.

Ewa Bukowiecka
Rzecznik prasowy
Starostwa Powiatowego
w Krośnie

Wykaz osób, które otrzymały medal Złoty medal "Za zasługi dla obronności kraju"

Gmina Chorkówka

Jan Kluk

Srebrny medal "Za zasługi dla obronności kraju"

Gmina Chorkówka
Ewa Guzik
Leokadia Kludacz

Gmina Dukla

Halina i Marek Bałon
Lucyna i Marian Cysarz
Barbara Głód

Gmina Wojaszówka

Helena Duda
Aleksandra i Janusz Świszcz Gmina Jedlicze Jan Krychta Stanisława i Zygmunt Wojnar

Gmina Korczyna

Stanisława i Adam Grochmal
Wanda Półchłopek
Zofia Wajda
Maria i Antoni Winiarscy

Gmina Rymanów

Teresa i Czesław Buczek
Krystyna i Józef Niemczyk
Paweł Ziemiański

Gmina Miejsce Piastowe

Stefania Gadzała
Zofia Wilk

2011-03-07

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.