Turniej Żeńskiej Piłki Siatkowej

W sobotę, 19 listopada 2011r. w hali sportowej MOSiR w Dukli odbył się Turniej Żeńskiej Piłki Siatkowej. Organizatorem turnieju był Siatkarski Klub Sportowy "DUKLA" oraz MOSiR w Dukli.

Do miłego, sportowego spędzenia sobotniego dnia zostały zaproszone cztery zespoły: UKS Champion Bratkówka, ZS Iwonicz, "Jacki" Dukla oraz SKS Dukla.

Forma zawodów miała charakter towarzyski, choć rywalizacja w poszczególnych meczach świadczyły o czymś wręcz przeciwnym. Rozgrywki przebiegały w miłej, sportowej atmosferze. Dziewczyny pokazały niezłą siatkówkę, były aktywne i skuteczne w ataku i obronie. Emocji nie brakowało ani wśród zawodniczek, a tym bardziej wśród trenerów i opiekunów zagrzewających swe podopieczne do walki. W trakcie całego turnieju wszyscy uczestnicy mieli zapewniony ciepły posiłek oraz napoje ufundowane przez firmę "ZIKO". Mecze rozgrywane systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

Nad oprawą całego turnieju czuwali zawodnicy SKS Dukla:

Sędziowie - Konrad Piróg oraz Jerzy Górka.
oprawa muzyczna - Maciej Chłap
wydawanie posiłków - Szczepan Jakieła oraz Artur Śliwiński.

Po ciężkich, całodziennych zmaganiach najlepszą drużyną turnieju okazała się reprezentacja Siatkarskiego Klubu Sportowego "DUKLA", trenująca na co dzień pod czujnym okiem instruktora siatkówki Roberta Rąpały. II miejsce przypadł zespołowi "Jacki" Dukla, na III miejscu uplasował się zespół z Iwonicza a na IV UKS Champion Bratkówka.

Wyniki poszczególnych spotkań:

Jacki Dukla - UKS Champion Bratkówka 2-0
SKS Dukla - ZS Iwonicz 2-0
ZS Iwonicz - UKS Champion Bratkówka 2-0
SKS Dukla - Jacki Dukla 2-0
Jacki Dukla - ZS Iwonicz 2-1
SKS Dukla - UKS Champion Bratkówka 2-0

Uczestnicy turnieju otrzymali z rąk Prezesa SKS Dukla Pana Zenona Leńczyka pamiątkowe dyplomy oraz okolicznościowe puchary.

Tekst i foto /ZeL/

2011-11-24