Biegli po Puchar Burmistrza

Biegi narciarskie mają na terenie Dukielszczyzny swoją tradycję. Biegano tu na nartach jeszcze w latach 60. i 70. ubiegłego wieku, osiągano wspaniałe wyniki, działały kluby narciarstwa biegowego. Był okres kiedy narty biegowe odeszły do lamusa, teraz przeżywają renesans. Być może przyczyniły się do tego sukcesy Justyny Kowalczyk.

Od 1998 roku Ośrodek Kultury w Dukli organizuje bieg o Puchar Burmistrza Gminy Dukla. Zawody zwykle organizowano w Jaśliskach, a to z dwóch względów, tradycje narciarstwa biegowego były tam największe i warunki śniegowe zwykle lepsze niż w samej Dukli. Raz zawody odbyły się w Tylawie ze względu na brak śniegu w Jaśliskach.

6 lutego br. XI Bieg o Puchar Burmistrza Gminy Dukla odbył się w Chyrowej. Wyznaczono tam trasy długości dostosowanej do wymogów poszczególnych kategorii wiekowych.

2010-02-10