Z Rawy Mazowieckiej przez Duklę do Nyirbator

Piątka triatlonistów na rowerach wyruszyła skoro świt 11 maja br. w drogę z Rawy Mazowieckiej do Nyirbator. Pierwszym przystankiem z noclegiem była Dukla. To był najdłuższy etap - prawie 350km. Triatloniści w środę późnym wieczorem dotarli do Dukli.

Dzisiaj, 12 maja spotkali się w Urzędzie Gminy Dukla z wiceburmistrzem Andrzejem Bytnarem. Triatloniści podziękowali za pomoc w organizacji wyjazdu. Otrzymali od wiceburmistrza okolicznościowe upominki. Zrobili rundę honorową z reprezentantami gminy Dukla: sekretarzem gminy Dukla Mirosławem Matyką i dyrektorem MOSiR w Dukli Michałem Szopą. Pojechali także razem z nimi na Pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, gdzie spotkali się z pustelnikiem o. Tadeuszem. Goście zrobili wpis w książkę pamiątkową i pobłogosławieni przez pustelnika o. Tadeusza wyruszyli w drogę na południe do Nyirbator. W piątek mają już być na miejscu. Wyprawa ma dwa główne cele: promocję Mistrzostw Polski w triathlonie, organizowanych w Rawie oraz nawiązanie współpracy sportowej z węgierskimi amatorami dyscyplin triathlonowych. Życzymy im powodzenia.

Więcej zdjęć w galerii...

2011-05-13