Kwietny bieg

Od 26 maja do 10 czerwca 2009 r. przez wszystkie nadgraniczne polskie gminy, dla upamiętnienia 30 rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny, będzie przeprowadzony bieg sztafetowy tzw. Kwietny Bieg, którego organizatorem jest Stowarzyszenie 10 czerwca w Krakowie.

Zasadniczym celem Kwietnych biegów jest podkreślenie dzieła Karola Wojtyły dla wzmocnienia wspólnoty Polaków, jako jednego z narodów zjednoczonej Europy, opartej na fundamentach kultury chrześcijańskiej i przypomnienie pracy Jana Pawła II nad odzyskaniem przez Polaków Trzeciej Niepodległości. Gmina Dukla jest gminą przygraniczną, a miasto Dukla jest Miastem Papieskim, które gościło Ojca Świętego w dniu 9 czerwca 1997 roku z uwagi na ten fakt w dniu 27 maja br. w godzinach od 9:30 do godziny 12;10 przebiegnie sztafeta biegaczy przez miejscowości: Polany, Mszanę, Tylawa, Daliowa, Wolę Niżną i Wolę Wyżną. Trasę, jak wyżej przebiegną uczniowe z ZSP w Jaśliskach , ZSP w Tylawie, ZSP w Dukli oraz zawodnicy ULKS w Jasionce.. W Kwietnym Biegu może brać udział każdy, kto czuje potrzebę uczestnictwa- włączając się do biegów na trasie, udział w biegu nie pociąga za sobą żadnych opłat.
Ponieważ sztafeta pobiegnie drogami: gminnymi, powiatową i krajową nastąpią pewne utrudnienia w ruchu o czym powiadamiamy wszystkich uczestników tych tras.
Więcej informacji na temat Kwietnego Biegu można uzyskać na stronie internetowej: www.kwietnybieg.pl.

Marek Górak
Burmistrz Gminy Dukla