Po wsparcie na nowy sezon

12 kwietnia br. mszą św. na Pustelni św. Jana z Dukli w Trzcianie zainaugurowany został VII Beskidzki Sezonu Motocyklowy.

Od kilku lat miłośnicy dwóch kółek spotykają się na Pustelni św. Jana z Dukli, aby modlić się o bezpieczeństwo na drogach. Mszę św. odprawił gwardian, kustosz sanktuarium św. Jana z Dukli o. Micheasz Okoński. Zaczęło się skromnie od około 50 maszyn w 2009 roku, w roku bieżącym ilość uczestników przerosła z pewnością oczekiwania organizatorów. Przyjechało bowiem ponad 1300 motocykli, natomiast liczba osób prawdopodobnie przekroczyła 2500. Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Tomasz Czajkowski z Moto-Beskidu z Rzeszowa. Nie działa sam pomagają mu koledzy pasjonaci, a także gmina Dukla, Ośrodek Kultury w Dukli, OSP z terenu gminy Dukla i OO. Bernardyni.

Motocykliści przyjechali nie tylko z Podkarpacia, ale widziałam również rejestracje z Małopolski, Śląska, Lubelszczyzny. W tym roku dzień wcześniej odbył się koncert rokowy w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Dukli. Na zakończenie Tomasz Czajkowski dziękował w imieniu organizatorów wszystkim , którzy rokrocznie wspierają ich przedsięwzięcie.

Więcej zdjęć w galerii..

2015-04-20