Na podium w mistrzostwach pierwszej pomocy

12 zespołów ze szkół średnich z powiatu krośnieńskiego, jasielskiego i ze Svidnika (Słowacja) zmierzyło się w udzielaniu pomocy podczas Regionalnych Mistrzostw Pierwszej Pomocy organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż, Oddział w Krośnie. Mistrzostwa odbyły się 29 kwietnia na obiektach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Ratownicy rozwiązywali test medyczny oraz udzielali pomocy poszkodowanym w czterech ogniskach urazowych (wypadek komunikacyjny, w pracowni chemicznej, w WC, a także wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach medycznych wszystkich kategorii wiekowych).

Zespół Szkół Nr 2 w Dukli reprezentowali uczniowie LO z klas o profilu ratowniczo-medycznym, którzy zajęli trzecie miejsce. Zespół wystąpił w składzie: Damian Madej (kapitan), Gabriela Szymańska, Paulina Bilska, Maksymilian Długosz, Hubert Dołęgowski.

red

2015-05-11