Nagroda Specjalna dla uczniów dukielskiego liceum

W dniach 15 - 17 kwietnia uczniowie drugiej klasy mundurowej z Liceum Ogólnokształcącego z Dukli Paweł Kurasz i Erwin Kucharski wzięli udział w IV Ogólnopolskim Turnieju Klas o Profilu Mundurowym w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie z dukielskiego liceum otrzymali Nagrodę Specjalną od Organizatorów Turnieju za wykazaną walkę w trakcie całego Turnieju.

Dukielskie Liceum stoi na stanowisku, że posiadanie samej wiedzy teoretycznej nie wystarcza aby sprawdzić się w przyszłości w służbach mundurowych. Oprócz corocznych wyjazdów szkoleniowych w ramach obozów sportowo- obronnych, które kształtują w młodych ludziach poczucie współodpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych, współdziałanie w zespole, samodzielne podejmowanie decyzji w trudnych sytuacjach, uczniowie biorą udział w turniejach ogólnopolskich. Jest to najlepszy, obiektywny sprawdzian umiejętności i przygotowania ucznia, który wcześniej nie zna szczegółowo zadań, jakie na niego czekają i musi wykazać się własną pomysłowością i możliwościami.

Turniej organizowany w Dąbrowie Górniczej przez Wyższą Szkołę Biznesu rozpoczął się 15 kwietnia na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a także terenów wokół Pustyni Błędowskiej. Zespoły walczyły w Podzamczu, a także w Bydlinie, Krzywopłotach oraz na strzelnicy w Siemianowicach Śląskich. Wzięło w nim udział prawie 100 uczniów z całej Polski - 48 dwuosobowych zespołów z 16 województw. Program zawodów obejmował m.in. szturm na ogrodzieniecki zamek (wspinaczka na pionową ścianę po wąskiej drabince), nocną przeprawę na linie nad nurtem rzeki, spływ własnoręcznie zbudowaną z beczek tratwą, udzielenie pierwszej pomocy rannym towarzyszom, marszobieg na orientację. Pomimo trudów i zmęczenia podczas rywalizacji z najlepszymi drużynami mundurowymi z całej Polski, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Dukli wrócili bogatsi o nowe doświadczenia z większa wiarą w siebie i swoje możliwości. .Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Dukli, uczniowie biorący udział w Turnieju wraz z ich opiekunem. pragną serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi Gminy Dukla Andrzejowi Bytnarowi i Komendantowi Oddziału Miejsko- Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczypospolitej Polskiej w Dukli dh Wiktorowi Madejowi za transport do Dąbrowy Górniczej. Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Dukielszczyzny w Dukli za wsparcie finansowe. Serdecznie dziękujemy.

Opiekun grupy
Tadeusz George