Barwinek miał najlepszą nalewkę, Wietrzno Miss Gosposiady

30 maja br. w Domu Ludowym w Iwli odbyła się IV Gosposiada Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Dukla w Iwli. Organizatorami w tym roku było Koło Gospodyń Wiejskich w Iwli i Ośrodek Kultury w Dukli. Uczestniczyły w niej KGW z: Barwinka, Głojsc, Iwli, Łęk Dukielskich, Równego, Tylawy, Wietrzna.

Gospodynie z KGW Iwla przygotowały stół z jadłem "Pod strzecha gospodyni", wszystkie koła uczestniczące w Gosposiadzie przygotowały pyszne dania lokalne. W programie imprezy były również: konkurs na najlepszą nalewkę, wybory Miss Gosposiady i występy zespołów ludowych. Najlepszą nalewkę, o czym zadecydowała komisja oceniająca pod przewodnictwem burmistrza Dukli Andrzeja Bytnara miało KGW z Barwinka. Miss Gosposiady została Jolanta Pietruszka z KGW w wietrznie. Otym z kolei zadecydowały 3 konkurencje, w których uczestniczyły przedstawicielki każdego KGW uczestniczącego w Gosposiadzie.

Więcej zdjęć w galerii..

2015-06-02