Plener malarski i warsztaty batiku 2015 r.

W dniach 8-11 czerwca 2015r. odbył się plener malarski i warsztaty batiku w ramach kontynuacji projektu:
Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Oś 4: LEADER
Działanie 413: "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" - "Małe projekty"

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z zakresu małych projektów w ramach działanie 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.

Ośrodek Kultury w Dukli zorganizował czterodniowy plener malarski połączony z warsztatami batiku dla uzdolnionej młodzieży gminny Dukla. Pierwszego dnia projektu uczestnicy poznali nowa technikę plastyczna jaką jest batik - metoda polegająca na nakładaniu gorącego wosku na tkaninę, a następnie kąpieli w barwniku. Czynność powtarza się aż do uzyskania pożądanego efektu. Warsztaty opracowała i prowadziła Pani Joanna Wrzecionko, która na co dzień zajmuje się rzemiosłem artystycznym oraz organizuje warsztaty tematyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tematem prac batikowych były "ptaki cudaki", dzięki czemu powstały kolorowe, ciekawe artystycznie dzieła. Kolejne dwa dni poświęcone były na szkolenie kunsztu malarskiego. W specjalnie przygotowanej pracowni plastycznej "młodzi artyści" mogli spróbować swoich sił w różnych technikach malarskich. Wykorzystane zostały farby akwarelowe, akrylowe oraz olejne, dzięki czemu podczas wyjścia w plener każdy z uczestników mógł skorzystać ze zdobytej wcześniej wiedzy i umiejętności. Powstałe obrazy ukazują piękno przyrody pejzażu dukielskiego, prace zróżnicowane w spojrzeniu artystycznym oraz technikach malarskich. Ostatni dzień przeznaczony został na wykończenie batiku, wybranie prac na wystawę poplenerową oraz ich oprawę. Projekt zakończony został wernisażem , na który zostali zaproszeni mieszkańcy gminy Dukla, rodzice uczestników zajęć, nauczyciele młodzieży dukielskiej oraz przedstawiciele Władz Gminy Dukla.
Ośrodek Kultury w Dukli dziękuje Burmistrzowi Dukli Panu Andrzejowi Bytnarowi za pomoc w sfinansowaniu projektu oraz Pani Marii Fornal, która zachęca i wspiera młodzież do poszukiwania swojej drogi artystycznej i poszerzania zainteresowań.
Wystawę poplenerową można oglądać w Ośrodku Kultury w Dukli - Transgraniczne Centrum Wymiany kulturalnej, ul. Trakt Węgierski 38, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00

Galeria zdjęć...

2015-06-18