Awans zawodowy dla nauczycieli

3 sierpnia 2015 roku w Urzędzie Miejskim w Dukli odbyła się uroczystość aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Kolejni nauczyciele uzyskali status nauczyciela mianowanego.

W tym roku trzech nauczycieli przystąpiło i zdało egzamin kwalifikacyjny przed komisją kwalifikacyjną powołaną przez organ prowadzący szkoły - Burmistrza Dukli.

Pani Elżbieta Wróbel z-ca Burmistrza Dukli wręczyła uroczyście akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom: Annie Buczyńskiej - Pac nauczycielce wychowania przedszkolnego w Zespołu Szkół Nr 1 w Dukli, Alicji Jaworskiej nauczycielce wychowania przedszkolnego w Zespołu Szkół Nr 1 w Dukli, oraz Sławomirowi Chłopeckiemu nauczycielowi języka angielskiego w Zespole Szkół Nr 2 w Dukli.

W celu osiągnięcia tego awansu, nauczyciele muszą odbyć staż trwający dwa lata i dziewięć miesięcy. W tym czasie pedagodzy doskonalą swoje umiejętności. Nasza gmina posiada dobrze wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, na zatrudnionych 261 nauczycieli aż 67% to nauczyciele dyplomowani, 27% to nauczyciele mianowani, a 6% to nauczyciele kontraktowi i stażyści.

Oprócz prestiżu, awans to także pieniądze: uzyskanie stopnia nauczyciela mianowanego gwarantuje podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego, oraz zatrudnienie nauczyciela na podstawie mianowania jeżeli nauczyciel spełnia warunki nawiązania stosunku pracy zawarte w ustawie Karta Nauczyciela w rozdziale 4 art.10 ust.5.

Nauczycielom życzymy wytrwałości, zadowolenia i sukcesów w pracy zawodowej, oraz kolejnych awansów.

Więcej zdjęć w galerii...

Danuta Szczurek
Dyrektor ZOPO w Dukli