Jak za dawnych lat

W sobotę 1 sierpnia br. w ramach Dni Kultury Żydowskiej targ staroci odbywający się zwykle przed budynkiem muzeum w Dukli przeniesiony został na dukielski rynek. Przyciągnęło to wiele osób, nie tylko stałych bywalców targu staroci, ale osoby zupełnie przypadkowe. Można było przy okazji zakupów obejrzeć wystawę portretów znanych dukielskich Żydów, otrzymać lub kupić materiały promujące gminę Dukla. Atrakcją były ubrania z epoki niektórych sprzedających.

To bardzo dobry pomysł przeniesienie targu staroci na dukielski rynek - powiedział jeden z moich rozmówców. Dobrze by było, aby na stałe przenieść targ staroci na rynek i sklepy w rynku zarobiłyby na tym, ponieważ więcej osób przychodzi i oprócz oglądania i kupowania staroci kupują również w sklepach. Pomysł z pewnością warty przemyślenia, dukielski rynek zyska z pewnością na atrakcyjności, a może i trochę się ożywi.

Więcej zdjęć w galerii...

2015-08-07