Święto plonów

Dożynki gminne 2015

W tym roku święto związane z zakończeniem prac polowych w naszej gminie przypadło na 30 sierpnia. Jak zwykle, aby tradycji stało się za dość, wszystkie delegacje wieńcowe, a było ich w tym roku 10, zebrały się na dukielskim rynku o godz. 14.30. O godzinie 14.45 wszyscy udali się na dziękczynną Mszę Świętą do kościoła parafialnego pw. św. Marii Magdaleny, którą celebrował proboszcz ks. Stanisław Siuzdak. O godz. 16.00 delegacje wieńcowe przeszły na plac przy obiektach MOSiR, gdzie odbyła się prezentacja każdego wieńca. Ceremoniom Święta Plonów w tym roku przewodniczyli starościna dożynkowa p. Anna Delimata z Barwinka oraz starosta p. Jan Włodyka z Teodorówki, którzy podarowali chleb Burmistrzowi ze słowami:

„ Przyjmij Gospodarzu ten bochen chleba z tegorocznych zbiorów. Dziel się nim mądrze i sprawiedliwie tak, aby nikomu w naszej gminie go nigdy nie zabrakło”. W tym roku plon przygotowały: Sołectwo Zboiska, Sołectwo Teodorówka, Sołectwo Lipowica, Koło Gospodyń Wiejskich z Barwinka, Sołectwo z Głojsc, Koło Gospodyń Wiejskich z Równego, Sołectwo, Koło Gospodyń Wiejskich i Straż Pożarna z Wietrzna, Koło Gospodyń Wiejskich z Łęk Dukielskich, Koło Gospodyń Wiejskich, Straż Pożarna i Stowarzyszenie „Perfectus” z Iwli oraz Akcja Katolicka z Kościoła pod Wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łękach Dukielskich.

Od godziny16.00 dzieci mogły skorzystać z bloku atrakcji przygotowanych dla najmłodszych. O godzinie 17.00 wystąpił lokalny zespół „Szarotka-Duklanie” z obrzędem dożynkowym. O 19.00 zespół „Demeter” dał koncert a zebrana publiczność biesiadowała do 24.00. W takt muzyki znanej i oczywiście lubianej nasz mała lokalna, gmina społeczność pożegnała wakacje 2015 roku.

Firma przewozowa Miś kolejny raz ufundowała nagrody dla swoich klientów. Osoby korzystające z ich usług miały okazje wygrać bardzo wartościowe nagrody: Smartfon SAMSUNG GALAXY TREND, tablet firmy MODECOM – model 10201, tablet firmy MODECOM – model 1004 oraz nagroda główna, czyli rower firmy AUTHOR. Dodatkowo każdy uczestnik zabawy mógł wziąć udział w konkursie dotyczącym firmy Miś. Osoby, które zostały wylosowane do zabawy musiały odpowiedzieć poprawnie na pytania dotyczące sponsora nagród. Szczęśliwcy wygrywali darmowy bilet miesięczny. Osoby, które nie zgłośniły się po odbiór nagród w dniu konkursu mogą je odebrać w Ośrodka Kultury – Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej ul. Trakt Węgierski 38 do 11 września 2015 r.

Norbert Uliasz

Więcej zdjęć w galerii...
2015-08-31