90 lat Parafii Polskokatolickiej w Łękach Dukielskich

12 września 2015 roku w Łękach Dukielskich odbyły się uroczyste obchody 90. lecia istnienia Parafii Polskokatolickiej w Łękach Dukielskich. Uroczystość była połączona z III Rajdem Rowerowym "Oikumene".

Parafia Polskokatolicka p.w. "Dobrego Pasterza" w Łękach Dukielskich istnieje od 1925 r. i jest jedną z najstarszych parafii Kościoła Polskokatolickiego w Polsce. Należy do dekanatu podkarpackiego diecezji krakowsko-częstochowskiej. Za datę powstania parafii uważa się 8 września 1925 roku.

W tym roku minęło 90 lat od utworzenia parafii w gminie Dukla, to piękny jubileusz, na który przybyło wielu gości: duchownych, władz państwowych i samorządowych. W uroczystościach uczestniczyli Andrzej Bytnar - burmistrz Dukli, Halina Cycak - sekretarz Gminy Dukla, a także krewni biskupa Franciszka Anna Hodur i Dariusz Hodur,, organizatora i pierwszego biskupa Polskiego Narodowego Kościoła Polskokatolickiego. Z okazji jubileuszu odbył się III Rajd Rowerowy Jedności Kościołów OIKOUMENE. Podczas jubileuszowych uroczystości poświęcono i otwarto Izbę Pamięci im. ks. bp. Franciszka Hodura, a także witraż z jego podobizną i odsłonięto tablicę mu poświęconą.

Więcej zdjęć w galerii...
2015-09-17