Informacja o konkursie na najlepszy film promujący Karpaty

Szanowni Państwo!

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska ogłasza konkurs na najlepszy film promujący Karpaty: "Mystic Carpathia - Przegląd Filmów Karpackich". Konkurs realizowany jest w ramach projektu pn. "Alpejsko Karpacki Most Współpracy" dzięki wsparciu finansowemu ze strony Konfederacji Szwajcarskiej w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Dzięki niemu, Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska ma możliwość aktywnego działania na rzecz rozwoju Karpat w oparciu o doświadczenia podmiotów z wysoko rozwiniętych i efektywnie wykorzystujących górskie walory krajów alpejskich.

Cel Konkursu:
W Karpatach nie brakuje miejsc, które warto odwiedzić, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Miejsca gdzie cisza i spokój splata się jedynie z przechodnim wędrowcem. Miejsca bardzo znane, gdzie w ciągu sezonu letniego niczym na zakopiance tworzą się korki. Każde z tych miejsc ma swój urok.

Ideą Konkursu na najlepszy film promujący Karpaty: "Mystic Carpathia - Przegląd Filmów Karpackich" jest wyłonienie najlepszych filmów promujących walory przyrodnicze i kulturowe Karpat, przedstawienie rosnącego ich potencjału, w oparciu o który budowana jest Marka Karpacka "Carpathia". Marka Karpacka "Carpathia" będzie gospodarczym znakiem jakości Karpat, którego wdrożenie przyniesie korzyści wielu zaangażowanym w to działanie instytucjom. Konkurs pozwoli na lepszą promocję potencjału kulturowo-przyrodniczego Karpat. Za pośrednictwem organizatora konkursu zebrane materiały filmowe upowszechniane będą podczas różnego rodzaju organizowanych eventów.

Kto może wziąć udział w Konkursie:
W konkursie na najlepszy film promujący Karpaty: "Mystic Carpathia - Przegląd Filmów Karpackich" może wziąć udział każda organizacja, osoba indywidualna - formuła otwarta.

Przebieg Konkursu:
Nadesłane filmy przejdą najpierw ocenę wstępna - formalną (zostaną sprawdzone pod względem zgodności z tematyką) a następnie ocenę finalną.

Nagrody:
a) Nagroda Główna:
Spotkanie z Marką "Carpathia" - weekendowy pobyt dla dwóch osób w Agrogospodarstwie turystycznym "Cztery pory roku" w Chmielniku (woj. podkarpackie) z możliwością udziału w warsztatach rękodzielniczych, miodobraniu wraz z degustacją karpackich miodów i ziół.
b) Wyróżnienia dla każdej kategorii/filaru Marki Karpackiej "Carpathia" :
Karpackie kosze z produktami regionalnymi.
c) Prawo posługiwania się znakiem (logiem "Carpathia"), pod warunkiem zamieszczenia klauzuli, iż konkurs był realizowany w ramach projektu "Alpejsko Karpacki Most Współpracy, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Harmonogram Konkursu:
do 10 XI 2015r. - przyjmowanie materiałów filmowych
(w wersji elektronicznej na adres: Karpackie Centrum Współpracy i Produktu Regionalnego, Rynek 16, 35- 064 Rzeszów, z dopiskiem "KONKURS")
do 15 XI 2015r. - obrady Kapituły, wyłonienie laureatów
21 XI 2015r. - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród podczas IV edycji Alpejsko Karpackiego Forum Współpracy

Kontakt:
Koordynator Konkursu:
Monika Wędrychowicz - Kierownik Biura Planu Partnerstwa Informacji i Promocji w Karpackim Centrum Współpracy Gospodarczej i Produktu Regionalnego
e-mail: mwedrychowicz@karpacki.pl tel.: 17-853-68-98
www.alp-carp.com