Kapela Ludowa

Plan się udał ! Długo czekaliśmy i udało się, pod patronatem Ośrodka Kultury w Dukli i z mocnym wsparciem Pani Dyrektor powstała nowa kapela ludowa. Skład kapeli to Stanisław Kafel-akordeon, Piotr Jakieła-kontrabas, Jaromir Faustus-klarnet i Artur Szajna-cymbały.
Cymbały, które zakupiliśmy w listopadzie to wspaniały instrument o niebanalnym brzmieniu. Zostały wykonany przez cenionego w całym kraju pasjonata rzemiosła instrumentalnego pana Stanisława Kawę.
Pan Stanisław - mieszkający na co dzień w Iskrzyni, od wielu lat wykonuje różne instrumenty. Takie same cymbały stworzył m.in. dla Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Zespołów folklorystycznych z Holandii , czy Wojewódzkiego Domu Kultury w Krośnie. Oprócz zbudowania cymbałów udzielił nam również wielu rad dotyczących techniki grania oraz strojenia instrumentu. Kapelę będzie można usłyszeć razem z zespołem "Szarotki" podczas koncertu bożonarodzeniowego, który odbędzie się 20 grudnia w sali widowiskowo-teatralnej w Dukli. Cieszymy się bardzo, że udało się nam dzięki środkom finansowym uzyskanym z dotacji celowej na wyposażenie zespołu muzycznego zakupić instrumenty. Wszystkich chętnych muzyków zapraszamy, gdyż pragniemy zwiększyć skład kapeli o kolejne instrumenty skrzypce i trąbkę. Chętnym do przygrywania w naszej kapeli zapewniamy instrumenty.

Współpraca

Kalt Vindur to nowy zespół działający przy Ośrodku Kultury w Dukli. Do dyspozycji zespołu udostępniliśmy salę artystyczną przy ul. Kościuszki. Cieszymy się bardzo z podjętej współpracy. Nowemu zespołowi życzymy sukcesów. Zespół Kalt Vindur, to pięciu kolegów, którzy zainspirowani wspólnymi podróżami do Rumunii postanowili tworzyć razem muzykę. Od kwietnia 2015 r. panowie pracują nad własnymi kompozycjami. We wrześniu 2015 r. zarejestrowali pierwsze ślady instrumentów w studio, aktualnie trwają prace nad brzmieniem materiału oraz nowymi kompozycjami, w składzie: Artur Szydło - gitara, Piotr Szczurek - gitara, Krzysztof Dybaś - gitara basowa, Jurek Głód - instrumenty klawiszowe, Julek Zachariasz - perkusja, Rafał Dłużniewski - głos

2015-11-23