Dukielski Salon Poetycki

Wracając do najstarszych dukielskich dworskich tradycji związanych z kulturą i sztuką, jeszcze w tym roku zostanie rozpoczęta cykliczna impreza poetycka: comiesięczne wieczory poetyckie w Dukielskim Salonie Poetyckim.

Inicjatorem i prowadzącym imprezę jest Konrad Sikora, miejscowy twórca, autor dramatów i książek poetyckich: "Dolina Śmierci" oraz "Napisani na ścianach". Dukielski Salon Poetycki działać będzie "pod skrzydłami" Ośrodka Kultury w Dukli w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej i dzięki życzliwości pani dyrektor Małgorzaty Walaszczyk-Faryj.

Na przyszłorocznych wieczorkach będziemy prezentować dorobek poetycki m.in. Czesława Miłosza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jarosława Iwaszkiewicza i innych. Dziś pragniemy serdecznie zaprosić na grudniowe spotkanie w klimatach mistycznych z poezją Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II. Szczegółów prosimy szukać na plakatach i stronie internetowej Ośrodka Kultury w Dukli.

2015-11-25