Wystawa Malarstwa - Studenckie Koło Naukowo - Artystyczne RAZEM

Studenckie Koło Naukowo-Artystyczne RAZEM to grupa skupiająca studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W wystawach organizowanych przez koło próżno szukać spójności czy wspólnych elementów. Cechuje nas różnorodność, którą wyrażamy poprzez stosowanie odmiennych technik oraz skupianie się na rozmaitych tematach. Tak z resztą najłatwiej opisać wystawę eksponowaną w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli, której wernisaż obył się 21 stycznia 2016 roku.

Wydaje się, że najstarsi członkowie koła wybrali już swoją drogę. Wojciech Kornacki tworzy malarstwo abstrakcyjne, w chłodnej zielononiebieskiej gamie, często łącząc płótna ze znalezionymi i spreparowanymi blachami. Izabela Świrk zajmuje się muralami, a dyplom realizuje w Pracowni Malarstwa Monumentalnego. Z kolei jakby w opozycji do doświadczonej dwójki studentów piątego roku stoją młodzi studenci grafiki: Magda Duda, Sabina Rzepa i Piotr Kultys, którzy z chęcią opowiadają o swoich poszukiwaniach odpowiednich tematów i środków wyrazu.

Cała ekspozycja właśnie przez swoją różnorodność wymaga od widza sporej otwartości. Na wystawie zobaczy obrazy plenerowe, akty, obrazy abstrakcyjne, martwe natury i nie tylko. Te kilka tygodni to okazja do zapoznania się z twórczością aktywnych przedstawicieli środowiska studentów rzeszowskiego Wydziału Sztuki.

Więcej zdjęć w galerii na stronie Ośrodka Kultury w Dukli...

Katarzyna Fornal

2016-01-25