Gala Wolontariatu

17 stycznia 2016 r. w Sali widowiskowej w Dukli odbyła się Gala Wolontariatu. To wydarzenie wyjątkowe: czas podsumowań minionego roku, czas radości i wzruszeń, ale także okazja do spotkania wolontariuszy, szkół i partnerów zaangażowanych w działalność projektu Szlachetna Paczka oraz w działania Dukielskiego Stowarzyszenia Wspólnie ponad Podziałami. A nade wszystko, jest to okazja do zaprezentowania sylwetek wolontariuszy, którzy aktywnie pracują społeczne. Jest to pierwsze wydarzenie tego typu w Dukli, a zarazem idealna możliwość, aby podziękować tym, którzy na co dzień znajdują czas nie tylko dla siebie, udzielają się obywatelsko na rzecz środowiska lokalnego, które w sposób szczególny animuje ruch wolontarystyczny. W tym wyjątkowym dniu podkreślamy, że każdy może być wolontariuszem i dołączyć do tego niezwykłego zespołu, bo wolontariat to połączenie pasji i energii, radości oraz doświadczenia! W uroczystości wzięli udział wolontariusze, przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedstawiciele szkół, władz. Podczas Gali zaprezentowano projekt Szlachetna Paczka, który w 2015 r. został w Dukli zorganizowany już po raz piąty. Ponadto zostało zaprezentowane Dukielskie Stowarzyszenie Wspólnie ponad Podziałami oraz jego plany na przyszłość. W przerwach zaprezentowała się z występem artystycznym Wioletta Jakieła oraz 6 Drużyna Harcerska ISRKA z Dukli. Zostały również wystawione jasełka w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej, które przygotowanebyły pod okiem p. Józefy Winnickiej-Safczuk i Małgorzaty Lasek-Such.

Wydarzenie miało charakter imprezy otwartej. Galę honorowym patronatem objął Burmistrz Dukli, a jej organizatorami było Dukielskie Stowarzyszenie Wspólnie ponad podziałami oraz Ośrodek Kultury w Dukli.

Justyna Zimny-Frużyńska

Więcej zdjęć w galerii...
2016-01-19