Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy i Turyści

Apel do mieszkańców

Zwracamy się do Was z gorącym apelem o współdziałanie z burmistrzem Dukli i dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w zwalczaniu, piętnowaniu aktów wandalizmu na szlakach turystycznych gminy Dukla. W ubiegłym roku został oznakowany w Wietrznie szlak rowerowy na Grodzisku w Wietrznie, w tym roku oznakowywany jest szlak łączący niebieski gminny szlak z zielonym na Grodzisku oraz rozbudowywane szlaki na Grodzisku. Okazuje się jednak, że niektórym osobom to przeszkadza, bo wyrywają słupki, tablice informacyjne. Zniszczona została także luneta na Wzgórzu 534, gdzie znajduje się punkt widokowy, na górze Cergowej zniszczona tabliczka informacyjna, wyginane też są tablice informacyjne na gminnym szlaku rowerowym. A sezon turystyczny się rozpoczyna. Te wszystkie braki trzeba uzupełnić i znowu wydać publiczne pieniądze. Dlatego prosimy o przeciwdziałanie wandalizmowi. Przez wspólne działanie przeciwstawimy się prymitywnym wandalom i ludziom złej woli niszczącym dobro publiczne w naszej gminie. Prosimy o zgłaszanie aktów wandalizmu dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odpowiedzialnego za utrzymanie szlaków turystycznych: tel. 13 43 30 335. Jesteśmy pewni, że nasza gmina będzie przyjazna turystom, a wandale poczują się w niej źle i będą izolowani.

pracownicy gminy Dukla i MOSiR Dukla

Apel do mieszkańców