Biwak harcerski w Dukli

W dniach od 30 kwietnia do 1 maja 2016 roku odbył się wspólny biwak harcerski 6 DH ISKRA z Dukli oraz 8 DSH "Ventus" im. Szarych Szeregów z Krościenka Wyżnego. Dla 6 DH Iskra był on o tyle wyjątkowym, że był nie tylko pierwszym biwakiem drużyny, ale również byliśmy jego organizatorami. W sobotę po zakwaterowaniu w schronisku udaliśmy się do remizy strażackiej, gdzie poznaliśmy pracę strażaków od wewnątrz, mogliśmy przymierzyć umundurowanie, co niektórzy nawet robili przysiady z butlą na plecach (gorzko tego żałowali na drugi dzień). Po zajęciach udaliśmy się na pokazy rycerstwa oraz smakowaliśmy staropolskie jadło. Po południu odbyła się gra miejska, którą przygotowywali harcerze z 6 DH. Podczas gry sprawdzaliśmy swoja wiedzę z historii harcerstwa, ćwiczyliśmy samarytankę i układanie stosów ogniskowych, szyfrowaliśmy, sprawdzaliśmy jak dobrze znamy sprawności harcerskie czy też wyznaczaliśmy azymut. Po kolacji odbyły się zajęcia z nadawania alfabetem morsa. Niedzielę rozpoczęliśmy od mszy św., a następnie udaliśmy się do Muzeum Historycznego-Pałac, gdzie dowiedzieliśmy się o barwnej historii Dukli oraz o walkach które rozegrały się na Przełęczy Dukielskiej. Następnie ruszyliśmy na Wzgórze 534. Po ognisku zeszliśmy do miasteczka, a po chwili odpoczynku (dość krótkiej) ruszyliśmy na grę wojenną pt. "Zdobyć wzgórze" odbywającą się na CHyczkach, zorganizowaną przez harcerzy starszych z 6 DH. Tym razem gra była na czas i zwyciężył patrol z Klakierem, uzyskując 36 min. Biwak zakończył się apelem. Przy okazji jeszcze raz wszyscy składamy serdeczne życzenia druhnie Klaudia Mercik, która na biwaku obchodziła urodziny !!!! Bawiliśmy się świetnie i mamy nadzieję że powtórzymy wspólny wypad.

dh. Justyna Zimny-Frużyńska

drużynowa 6 DH ISKRA z Dukli

Więcej zdjęć w galerii...
2016-05-10