Doceniono czasopisma samorządowe

Dzień Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie

podczas Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie

27 maja to Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dla upamiętnienia daty pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych do rad gmin i miast, które odbyły się 27 maja 1990 roku.

W tym roku samorządowcy województwa podkarpackiego świętowali Dzień Samorządu Terytorialnego 3 czerwca. Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele farnym w intencji samorządowców oraz parada ulicami Rzeszowa. Uroczysta konferencja okolicznościowa odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, otworzył ją marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. Podczas uroczystej gali wręczona została Podkarpacka Nagroda Samorządowa. Najlepszych samorządowców spośród zgłoszonych przez samorządy kandydatów wyłoniła kapituła konkursowa, której przewodniczył wicemarszałek Bogdan Romaniuk. Statuetkę dla najlepszego starosty odebrał Janusz Zarzeczny- z powiatu stalowolskiego, w kat. gmin nagrodę odebrała wójt gminy Gać Grażyna Pieniążek, w kat. gmin miejsko-wiejskich statuetkę odebrał burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj. Uhonorowano także dyplomem Lidera Samorządności w województwie podkarpackim jednostkom samorządowym, które przez trzy kolejne edycje konkursu były nominowane do wyróżnienia. Nagrodzone zostały strony internetowe, po raz pierwszy wybrane zostały najlepsze fanpage na Facebooku. Nagrodę Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych odebrało także 25 wybitnie uzdolnionych uczniów szkół podkarpackich, reprezentujących wszystkie powiaty naszego województwa. Doceniono także czasopisma samorządowe, których pierwsze numery ukazały się w 1991 roku i które w 2016 roku obchodzą srebrny jubileusz. Z około 90 ukazujących się tytułów cztery mają 25 lat. Pamiątkowe grawertony otrzymali: "Gazeta Bieszczadzka", "Waga i Miecz", "Dukla.pl/DPS" i "Kurier Błażowski". Grawerton dla naszego miesięcznika odebrali: burmistrz Dukli Andrzej Bytnar i redaktor naczelna Dukli.pl Krystyna Boczar-Różewicz.

Dzień Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie

2016-06-09