Kto śpiewa, dwa razy się modli..

Przegląd Chórów Kościelnych i Cerkiewnych

Już po raz siedemnasty w Sanktuarium św. Jana z Dukli w Dukli odbywał się Przegląd Chórów Kościelnych i Cerkiewnych.

12 czerwca br. w kościele OO. Bernardynów wystąpiły chóry: "Koloryt" z Rymanowa, "Karmel" ze Stropkova, "Cantate" z Iwonicza, Żeński Chór "Harmonia" z Budapesztu i "Echo" z Krosna. To cudowne śpiewanie wpisało się już na stałe do tradycji muzycznej Podkarpacia. Chóry śpiewały dla Świętego Jana Pawła II i Świętego Jana z Dukli w dziewiętnastą rocznicę odwiedzin największego Polaka największego duklanina. Na zakończenie chóry i słuchacze zaśpiewali wspólnie "Barkę", a gospodarze o. Ksawery, Sekretarz Gminy Dukla Halina Cycak, i wicestarosta krośnieński Adolf Kasprzyk wręczyli dyrygentom pamiątkowe statuetki i kwiaty. Organizatorem przeglądu jest już od siedemnastu lat: Starostwo Powiatowe w Krośnie, Gmina Dukla i Ośrodek Kultury w Dukli i klasztor OO. Bernardynów. Dziękując za przybycie chórom i słuchaczom pani sekretarz Halina Cycak powiedziała: Wysłuchaliśmy pięknej muzyki, która oparta jest na muzyce natury, w którą wsłuchiwali się Święty Jan z Dukli i Święty Jan Paweł II wędrując po Beskidzie Niskim.

kbr

Więcej zdjęć w galerii...
2016-06-16