Budowa hali sportowej

PRZY Zespole Szkół Publicznych w Jasionce

Poprawa stanu infrastruktury dydaktycznej na obszarze gminy Dukla jest ważnym celem w wieloletniej prognozie rozwoju lokalnego. Budowa oraz wyposażenie nowej hali sportowej w Jasionce pozwoli realizować podstawę programową dla szkół podstawowych i gimnazjalnych z wychowania fizycznego, jak również przyczyni się do wzrostu aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży z miejscowości Jasionka. Obecnie uczniowie oraz nauczyciele muszą organizować zajęcia z wychowania fizycznego na korytarzu lub w salach lekcyjnych. Gmina Dukla złożyła wniosek o dofinansowanie realizacji projektu budowy i wyposażenia hali sportowej przy Zespole Szkół w Jasionce ze środków Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w ramach osi priorytetowej VI Spójność przestrzenna i społeczna, działania 6.4 Infrastruktura edukacyjna, poddziałania: 6.4.3 Szkolnictwo ogólne, finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Powyższy wniosek przeszedł pozytywnie ocenę formalną oraz merytoryczną, czego następstwem było podpisanie umowy 25 sierpnia 2016 roku o dofinansowanie. Wysokość uzyskanej dotacji na powyższy cel ma wynieść 44,43% kosztów kwalifikowalnych budowy i wyposażenia hali i nie może przekroczyć 1 mln złotych. Rozpoczęcie budowy zaplanowane jest na ostatni kwartał 2016 roku.

Wioletta Jakieła

2016-08-30