Budowa oczyszczalni ścieków w Wietrznie wraz z kolektorem

logo

W Ministerstwie Rozwoju trwał do 15 kwietnia 2016 r nabór projektów, które charakteryzują się największym prawdopodobieństwem realizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Złożone projekty ubiegały się o systematyczne wsparcie firmy doradczej w zakresie ich realizacji w modelu PPP i wypracowania na gruncie ww. wsparcia dokumentacji wzorcowej. Burmistrz Dukli zgłosił do w/w naboru projekt pn. Budowa oczyszczalni ścieków w Wietrznie wraz z kolektorem doprowadzającym ścieki na potrzeby aglomeracji Dukla i Równe, który został zaplanowany do realizacji w drodze koncesji w modelu "Buduj-eksploatuj-przekaż".

W dniu 29 sierpnia 2016 r. Ministerstwo Rozwoju, Departament Partnerstwa Publiczno-Prywatnego poinformował, że zakończył ocenę merytoryczną projektów PPP i Gmina Dukla został zakwalifikowany do grupy projektów rezerwowych z uwagi na odległe terminy realizacji dokumentacji technicznej oraz rozpoczęcie realizacji projektu PPP w 2018 r.

Departament PPP zgłosił gotowość wsparcia projektu w miarę własnych możliwości i dostępności zasobów. Na obecnym etapie Ministerstwo Rozwoju rekomenduje uszczegółowienie koncepcji współpracy w ramach umowy koncesyjnej oraz przygotowanie konsultacji rynkowych.

Elżbieta Wróbel

2016-09-09