Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Wędliny z Jasiołki w Waszyngtonie

20 przedsiębiorców z Makroregionu Polski Wschodniej reprezentujących sektor spożywczy wzięło udział w targach SUMMER FANCY FOOD.

Targi odbywały się w Waszyngtonie w terminie 17-19 czerwca 2012 r. Polskę Wschodnią reprezentowało 20 przedsiębiorców, którzy na wspólnym, 140-metrowym stoisku regionalnym, prezentowali swoje produkty i ofertę handlową.

Wśród przedsiębiorców z Polski Wschodniej znalazły się m.in. firmy z sektora mleczarskiego, producenci makaronów, miodów oraz miodów pitnych, przetwórcy owoców i warzyw, firmy z sektora mięsnego oraz firmy zajmujące się produkcją żywności mrożonej.

Zakład Mięsny Jasiołka reprezentowała Pani Teresa Derwich a tradycyjnie, wędliny z Dukielszczyzny starały się oczarowac smakiem podniebienia zwiedzających. Szczególnie miło było słyszeć opinie Polonusów, którym od razu na myśl z rozrzewnieniem przychodziły rodzinne strony.

Każdego dnia targów na stoisku Polski Wschodniej odbywały się pokazy gotowania na żywo w wykonaniu uznanego szefa kuchni Adama Chrząstowskiego, podczas których prezentowane i degustowane były typowe dla makroregionu potrawy. Promocyjny efekt stoiska wzmacniany był również organizowanymi codziennie pokazami barmańskimi w wykonaniu utytułowanego barmana Tomasza Małka. Stoisko Polski Wschodniej na Targach Fancy Food odwiedziła Minister Beata Stelmach z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Udział w targach wzięły również delegacje Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z reprezentantami kierownictwa, Agencji Rynku Rolnego oraz Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego. Była to pierwsza tak znacząca delegacja polskich producentów żywności na targach spożywczych na terenie USA.

Wspólne stoiko Polski Wschodniej

Poza obecnością na targach polskie delegacje wspólnie zorganizowały konferencję prasową na temat potencjału sektora w Polsce oraz "wieczór polski". Podczas "wieczoru" zaprezentowano polską kuchnię oraz polską muzykę-recitalem duetu smyczkowego ViolLazies. Wieczór był doskonałą okazją do nawiązania kontaktów biznesowych.

Wiecej relacji z wyjazdów promocyjnych na stronie www.jasiolka.com.Ĺšródło:www.paiz.gov.pl
opracował: K. Krowicki

2012-07-19

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.