Podziękowanie, medal za zasługi dla Kościoła Przemyskiego

Podziękowanie

Serdecznie dziękuję proboszczowi parafii pw. św. Marii Magdaleny w Dukli Stanisławowi Siuzdakowi za złożenie wniosku do Kurii Metropolitalnej w Przemyślu o uznanie mojej 25 letniej pracy społecznej, w tym 20 lat przy pozyskiwaniu środków na prace konserwatorskie przy zabytkach sakralnych naszej gminy.

Dziękuję księdzu proboszczowi również za osobiste zajęcie się wydaniem i sfinansowaniem folderu o kościele parafialnym – Bóg zapłać.

2017-04-21
Krystyna Mastyka

Fundusz sołecki 2017

W budżecie Gminy Dukla wyodrębniono środki Funduszu Sołeckiego. O zadaniach przewidzianych do realizacji w 2017 roku, w poszczególnych miejscowościach zadecydowali mieszkańcy.

Lista zadań w poszczególnych sołectwach w załączeniu...

Jolanta Bik
Skarbnik Gminy Dukla

2017-04-21
Jolanta Bik

Wielkanocne życzenia

Z okazji Świat Wielkanocnych, Świąt  Odrodzenia życzymy

Mieszkańcom gminy Dukla

zdrowia, radości, pokoju, odpoczynku w gronie Rodziny i przyjaciół,

a także wiary w siebie i swoje możliwości
Przewodniczący Rady Miejskiej                                                                             Burmistrz Dukli
Andrzej Dziedzic                                                                                                         Andrzej Bytnar
2017-04-13

Podkarpacki Program Odnowy Wsi na lata 2017-2020

Marszałek Województwa Podkarpackiego zaprasza do uczestnictwa w warsztatach „Planowanie w procesie odnowy wsi” sołectwa z terenu Województwa Podkarpackiego. Udział w warsztatach jest obowiązkowy w związku z ubieganiem się o pomoc finansową w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020. Więcej informacji znajduję się pod podanym linkiem.

2017-04-12
Admin

Na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /Dz. U. z 2016 r. poz.446 z późniejszymi zmianami /

na dzień 19 kwietnia 2017 r. (środa) o godz. 1700 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dukli XXXVIII sesję Rady Miejskiej w Dukli.

2017-04-12
Admin

Nowe rozporządzenie w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. z 2017 r. poz. 722)

2017-04-07

Obwieszczenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie

Obwieszczenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie o możliwości zapoznania się z projektem Zarządzenia zmieniającego zarządzenie w sprawie ustanowienia planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Ostoja Jaśliska PLH180014 oraz składania wniosków i uwag do jego treści.

2017-04-06

Konsultacje dotyczące Funduszy Europejskich – Dukla 12 kwietnia br.

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i Urząd Miejski w Dukli zapraszają na konsultacje dotyczące Funduszy Europejskich. Podczas dyżuru w urzędzie mieszkańcy gminy (osoby fizyczne, przedsiębiorcy, stowarzyszenia, JST) będą mogli uzyskać informacje na temat możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich.

2017-04-04

Pięć medali Mistrzostw Podkarpacia zawodników UKS TKKF MOSiR Dukla

26 marca 2017r. w Nowej Sarzynie zawodnicy UKS TKKF MOSiR Dukla w składzie: Maja Krukar , Szymon Maciejewski, Szymon Sporek i Michał Olbrycht walczyli o Mistrzostwo Podkarpacia  i awans do Mistrzostw Polski, które to odbędą się w maju w Krośnie.

W grze pojedynczej chłopców  złoty medal  i Mistrzostwo Podkarpacia zdobył Michał Olbrycht  srebro trafiło do jego kolegi Szymona Sporka, siódme miejsce zajął Szymon Maciejewski.

W grach podwójnych   Michał Olbrycht w parze z Szymonem  Sporkiem  zdobyli złoty medal i Mistrzostwo Podkarpacia.  Szymon Maciejewski w parze z Hubertem  Kośkiewiczem  zajęli drugie miejsce i  srebrny medal mistrzostw.

Maja Krukar w grze pojedynczej zajęła piąte miejsce premiowane awansem do Mistrzostw Polski . W grach podwójnych Maja Krukar w parze z Oliwią Wątor zdobyła brązowy medal Mistrzostw Podkarpacia.

2017-04-03
Bogdan Maciejewski

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty!!

Słowami tej piosenki rozpoczęło się przedstawienie - niespodzianka przygotowane z inicjatywy nauczycielek Przedszkola Gminnego w Dukli dla przedszkolaków z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Nauczycielki wcieliły się w rolę aktorów przedstawiając wiersz „Rzepka” Juliana Tuwima w wzbogaconej formie. Ciekawe stroje i bogate dekoracje skupiły uwagę dzieci, a poprzez wesołe piosenki przeplatane narracją Pani Wiosny dzieci bezpośrednio uczestniczyły w wesołej zabawie. Jak przystało na nauczycielki przedszkola nie zabrakło dużej dawki humoru, a cały spektakl spotkał się z bardzo pozytywną reakcją najmłodszej publiczności.

2017-04-03