Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Brązowy Krzyż Zasługi dla Marka Sawczuka


11 grudnia 2017 roku  Pan Marek Sawczuk odznaczony został Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę za wybitne zasługi w rozwoju i upowszechnianiu sportu wśród dzieci i młodzieży.

Krzyż zasługi w imieniu prezydenta wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. W całym województwie podkarpackim Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczonych zostało jedynie 4 osoby,  w tym jedna z Gminy Dukla.

Marek Sawczuk instruktor karate, rekreacji ruchowej – samoobrony i nordic walking. Swoja karierę sportową w dziedzinie karate rozpoczął w roku 1987. Swoje umiejętności sztuki walki rozwijał w Krośnieńskiem Klubie Kyokushin Karate, który w bieżącym roku obchodzi  jubileusz XXV- lecia. Po wielu latach ciężkiej pracy sportowej Pan Marek zdobywał stopnie uczniowskie, a następnie Mistrzowskie Dan.

Pan Marek aktualnie prowadzi treningi karate na terenie Dukli w Szkole Podstawowej W swojej dotychczasowej karierze sportów sztuki walki doprowadził wielu adeptów w tym : Adriana Sudyka, Fabiana Czecha, Jeremiego Sawczuka i Wiktorię Bilską do tytułów mistrza Podkarpacia, Makroregionu, międzynarodowych zawodów pucharowych oraz wielu innych organizowanych przez Kluby na terenie całego kraju. Oprócz kwalifikacji do prowadzenia zajęć ze sztuki walki posiada uprawnienia sędziego krajowego i międzynarodowego w dyscyplinie karate. Oprócz osiągnięć sportowych nabywa bardzo duże osiągnięcia organizacyjne. W roku 2015 podjął się i zorganizował Ogólnopolski Turniej o Puchar Burmistrza Dukli. Turniej oprócz tego, że zgromadził setki zawodników to dodatkowo odbił się dużym pozytywnym echem wśród Klubów z ościennych województw. Organizuje wiele pokazów sztuki walki karate i samoobrony w szkołach, Środowiskowym Domu Społecznym i na imprezach organizowanych przez Gminę Dukla.

 Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w karierze sportowej.

Barbara Pudło

2017-12-15

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.