Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

II Koncert Charytatywny dla Zuzi


„Braniem napełniasz ręce, dawaniem serce

8 kwietnia 2018 roku w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Dukli odbył się koncert charytatywny na rzecz Zuzi Szczurek z gminy Dukla. Koncert zorganizowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jana w Dukli pod kierownictwem nauczycielki języka polskiego Grażyny Twardzik. Uroczystego rozpoczęcia koncertu dokonał Andrzej Bytnar – burmistrz Dukli, który przyjął honorowy patronat nad koncertem.

W tym roku młodzież pomagała w zbieraniu środków na leczenie i rehabilitację Zuzi chorej na mukowiscydozę, chorobę genetyczną, systematycznie wyniszczająca cały organizm, objawiającą się  przede wszystkim przewlekłą chorobą oskrzelowo-płucną oraz niewydolnością enzymatyczną trzustki z następowymi zaburzeniami trawienia i wchłaniania. Koszty walki o każdy dzień życia dziewczynki przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Młodzież postanowiła koncertem otworzyć łańcuch dobrych serc, dzięki którym uda się zebrać kwotę na wsparcie leczenia i rehabilitacje Zuzi.  Koncert poprzedziło przedstawienie „Calineczka” wg. baśni Hansa Christiana Andersena w wykonaniu dzieci z klasy I c, których przygotowywała wychowawczyni Józefa Winnicka-Sawczuk. Występ dzieci był bardzo udany, a „młodzi aktorzy” przezywali swój występ co najmniej tak jak ich rodzice zasiadający na widowni. Na scenie prezentowali się młodzi, niezwykle utalentowani artyści: uczniowie szkół z Dukli, Jedlicza i Krosna. Cel był jeden zebrać jak największą kwotę na leczenie Zuzi. Wystąpili: Julia Solińska, Aleksandra Dyszkowska, Gabriela Lipka, Aneta Aszlar, Adriana i Angelika Bocheńskie, Wioletta Jakieła, Przemysław Modzelewski i Ania Witek z Łęk Dukielskich, uczestniczka ŚDS w Cergowej,  która zaśpiewała jako ostatnia, wspólnie z innymi artystami, ale piosenka „My Cyganie” w jej wykonaniu porwała publiczność i Ania bisowała. Gościnnie wystąpiła także Jagoda Skrzyńska, uczennica V klasy szkoły Podstawowej. Koncert prowadzili konferansjerzy: Joanna Turek i Patryk Zima z dukielskiego liceum.

Podczas koncertu odbyła zbierane były wolne datki odbyła się również licytacja, którą sprawnie przeprowadzili Małgorzata Kuś  i Patryk Zima. W imieniu organizatorów dziękuję Wszystkim darczyńcom, ofiarodawcom i artystom, którzy uczestniczyli w koncercie.

Krystyna Boczar-Różewicz

Więcej zdjęć w galerii...

 

2018-04-12

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.