Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Szlachetna Paczka 2017 - podsumowanie


Szlachetna Paczka to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób, aby sami zaczęli radzić sobie w życiu. Od 17 lat jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodzin w potrzebie, a pomostem między nimi są SuperW, czyli wolontariusze Paczki. Żywność, ciepła kurtka, lodówka czy buty na zimę dla dzieci, mają wielką wartość dla obdarowanych. Jednak w Paczce to nie rzeczy są najważniejsze. Historie, które pisze samo życie, reakcje, emocje, wzruszenia: "Czteroletni Kacper poprosił o słodycze, żeby móc cos słodkiego położyć pod choinkę.... Po rozpakowaniu paczek wolontariusz zapytał chłopca z jakiego prezentu cieszy się najbardziej...a on bez wahania odpowiedział "jajek kinderków, bo są dwa, i wszystkie batoniki i czekolady są po dwa, będę miał dla brata Janka" Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość: „Ktoś o mnie pamięta, ktoś we mnie wierzy”. Dlatego mówimy, że Paczka jest impulsem dla tych, którzy mierzą się z trudnościami. Ma być impulsem do dalszej walki o poprawę swojego losu, bo czasem to właśnie uwagi od drugiego człowieka i wiary, że coś się może zmienić, najbardziej brakuje rodzinom, do których docieramy. W tym 2017 roku Paczka po raz 17-aty zadziałała w Polsce, łącznie w 770 rejonach w całej Polsce – każdy rejon to miasteczko lub dzielnica dużego miasta, która już nigdy nie będzie taka sama.

W rejonie "Dukla i okolice" nie zabrakło Szlachetnej Paczki, która po raz 7 dotarła do rodzin. Łącznie 15 wolontariuszy, odwiedziło 53 rodzin, z których do projektu włączonych zostało 39 rodzin m.in. z Dukli, Barwinka, Cergowej, Iwli, Jasionki, Łęk Dukielskich, Wietrzna, Nadola, Równego, Teodorówki, Nowej Wsi, Zboisk, Lubatowej, Lubatówki, Rogów, Miejsca Piastowego.

Na koniec chciałabym złożyć serdeczne podziękowania wolontariuszom z naszego rejonu, bez których realizacja projektu nie byłaby możliwa, dziękuję wszystkim darczyńcom którzy przygotowali dla rodzin paczki, dziękuję OSP z Dukli, OSP z Równego oraz OSP z Tylawy za pomoc w dostarczaniu paczek do rodzin, Wasze wsparcie Druhowie jest bezcenne, a bez Was - nasza praca podczas finału byłaby znacznie trudniejsza, dziękuję za wsparcie organizacji rejonu Burmistrzowi Gminy Dukla p. Andrzejowi Bytnar oraz dyr. MOSIR Michałowi Szopie, dziękuje FHU ZIKO za ciepły obiad oraz dziękuję oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w pracę rejonu.

Wszystkim życzę Radosnych Świat Bożego narodzenia, wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku, przy okazji zachęcam do włączenia się do projektu w kolejnej edycji.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Justyna Zimny-Frużyńska

Lider rejonu Dukla i Okolice

2017-12-21

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.