Adaptacja pomieszczeń na świetlicę zakończona

baner_ue_gmina_leader_prow

Zakończyły się prace w kamienicy przy ul. Kościuszki 4 w Dukli polegające na adaptacji trzech pomieszczeń na ogólnodostępną świetlicę, przygotowaniem zaplecza kuchennego oraz modernizacji korytarza prowadzącego do tych pomieszczeń. Prace zostały wykonane w ramach realizacji operacji pt. „Adaptacja pomieszczeń na świetlicę ogólnodostępną wraz z zapleczem w zabytkowej kamienicy w Dukli”.

W ramach tego zadania wykonane zostały prace: remont ścian i modernizacja sufitów, wymiana istniejących podłóg,  renowacja pięknych drewnianych drzwi, wymiana parapetów, remont instalacji elektrycznej, a także wykonanie instalacji sanitarnej niezbędnej do funkcjonowania aneksu kuchenno-socjalnego, montaż sufitów podwieszanych. W ramach zadania zakupione zostały podstawowe elementy wyposażenia świetlicy: 4 stoły, 30 krzeseł i komplet szafek kuchennych do aneksu kuchenno-socjalnego. Powstała świetlica będzie miała ogólnodostępny, niekomercyjny charakter. Na potrzeby świetlicy został opracowany regulamin korzystania. Opiekę nad powstałą świetlicą sprawował będzie Ośrodek Kultury w Dukli. W świetlicy prowadzone będą warsztaty plastyczne, muzyczne, kulinarne, z zakresu rękodzieła artystycznego, fotografii, rytmiki dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych ( uczestników Uniwersytetów Trzeciego Wieku, a także wszystkich innych mieszkańców).Będą prowadzone również  zajęcia dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych i wakacji.

Fundusze na realizację zadanie zostały pozyskane za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Kraina Nafty”. Całkowity koszt zadania to 150 123,47 zł brutto, w tym dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w zakresie Rozwoju Ogólnodostępnej i Niekomercyjnej Infrastruktury Turystycznej lub Rekreacyjnej lub Kulturalnej wyniosło 82 580,00 zł brutto. Realizacja zadania odbyła się w terminie: 18 08.2023 do 30 listopada 2023 roku, a wykonawca była firma DOMLUX Wojciech Turek z Lubatówki.

2024-01-04